10 GÜNDE 5 KİLO ZAYIFLATAN GREYFURT DİYETİ

10 günde 5 kilo zayıflatan greyfurt diyeti ile fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Örnek bir Greyfurt Diyeti Planı:
* Sabah Kahvaltısı
2 tane yumurta, 2 ince dilim pastırma, bir fincan şekersiz kahve, yarım greyfurt ya da 250 ml greyfurt suyu

* Öğle Yemeği
Çoban salatası ile birlikte sınırsız et, yarım greyfurt ya da 250 ml greyfurt suyu

* Akşam Yemeği
Kırmızı Lahana Kereviz pancar türünde kırmızı sebzeler ile birlikte nişastasız yeşil yapraklı sebzelerden oluşan ev yemeği. Sınırsız beyaz et ya da balık eti, yarım miktar greyfurt veya doğal 250 ml greyfurt suyu

* Gece atıştırması
250 ml kadar yağsız light süt
Greyfurt diyetinde salatalarda yağ kullanabilirsiniz. Greyfurt suyunda kesinlikle şeker kullanmak yasaktır.

10-gunde-5-kilo-verdiren-meyve

Greyfurt diyeti nasıl yapılır?

Düşük karbonhidrat ile birlikte orta miktarda protein alımı ile gerçekleştirilen greyfurt diyeti, günlük 800-1000 kalori kadar almanızı sağlar. Düşük kalori alarak doyabilmenizi de sağlayan bu diyet ile kilo probleminizi giderebileceksiniz.

Greyfurtun faydaları

Oldukça besleyici bir meyve olan greyfurt, aynı zamanda C vitamini ve lifler açısından zengindir. Glisemik indeksi düşük miktarda olan greyfurt, kandaki insülün değerini düşürerek vücudun yağ biriktirmesini engellemektedir.


BURÇLARA GÖRE DİYET LİSTESİ VE BESİNLER başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir