Gelin Bohça Kenarı
Gelin Bohça Kenarı

2018 BOHÇA KENARI MODELLERİ

Bohça kenarı modelleri günümüzde en fazla aranan örneklerdendir. Dantel ya da iğne oyası işlemelerinin yoğunlukta olduğu bu örnekler bohçanın hazırlanış amacı ve kullanımına göre farklı şekillerde işlenir. Bugün sizler için değişik şekillerdeki 2018 bohça kenarı modelleri konusu hakkında kısa bilgiler ve resim galerisi hazırladık. Sizleri merakta bırakmadan hemen konumuza geçiyoruz.

Bu senenin bohça kenarı modellerine genel olarak göz attığımızda ilk dikkat çeken birbirinden değişik ve hoş çiçek desenleri oluyor. Dantel motiflerinde sıkça karşılaştığımız gül deseni, bohça kenarı örneklerinde de aynı şekilde karşımızda… Gül deseninin yanında lale ve basit çiçek desenleri de yoğun olarak bohçalarda yerini alıyor. Çeyizlikleri saklamak ve nişan hediyelerinin gönderilmesi sırasında kullanılan bohçalar, her genç kızın çeyizinde mutlaka olması gereken bir ürün olma özelliğinde. Yörelere göre kullanımı değişen bu çeyizlikler, açıldığında kare masa örtüsü olarak kullanılacak şekilde de tasarlanabiliyor. Bu tür bohça modellerinde bohçanın her köşesi ya da iki köşesinde dantel işlemelerine yer verilir. Son dönemlerde hazırlanan çeyizlik bohça örneklerinde yoğun olarak ortası işlemeli modeller de tercih ediliyor. Gelin adaylarının kaynanaları için hazırlanan bohçalarda ise özel detaylara yer verilebiliyor. Kurdele, boncuk işlemesi, pul ya da farklı motiflerden oluşan bu detaylar, aynı zamanda beyaz olarak gelin bohçalarında da kullanılabiliyor.

Bohça modelleri ve bohça kenarı modelleri hakkında verdiğimiz bilgilerin ardından işinize yarayacak hoş modellerin bulunduğu 2016 bohça kenarı modelleri resim galerisini inceleyebilirsiniz.

2018 Bohça Kenarı Modelleri

İlginizi Çekebilir

Yuvarlak İğne Oyası Salon Takımı

İĞNE OYASI SALON TAKIMLARI 2018

İğne oyası salon takımları benim yeni modellerini yakından takip ettiğim el işi örneklerinin başında geliyor. …

Leave a Reply

Your email address will not be published.