Ana Sayfa / EL İŞLERİ / KASNAK İŞLERİ / 2018 ÇİVİLİ KASNAK İŞİ MODELLERİ

2018 ÇİVİLİ KASNAK İŞİ MODELLERİ

2018 Çivili Kasnak İşi Modelleri

Yeni yıl gelmeden yeni el işi modelleri de yine yeni yerlerini almaya başladı. 2017 gibi son dönemde oldukça tercih edilen modeller arasında bu sene çivili kasnak üzerine yapılan model ve tasarımlar göz kamaştırıyor. Kasnak üzerinden birçok tasarım ve el işi yapmak mümkündür. Yani aklınıza gelecek olan birçok el işini kasnak üzerinde de işleyebiliyoruz.

Kasnak Üzerinden Lif Modelleri  

Zaten çıkış noktası kasnakta liftir. Birçok modeli bu aparat üzerinde yapmak mümkün olmaktadır. Kasnağı temin etmek için marangozdan yardım alabileceğiniz gibi el işi ile ilgili ip ve benzeri ürün satışını yapan yerlerden de bu aparatı satın alabilirsiniz. Ayrıca sadece lif değil aynı aparat ile birçok tasarımı da yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Yine kasnak adı verilen bu aparatın; yıldız, yuvarlak, kare ve dikdörtgen modellerinin de olduğunu bilmenizi isteriz.

Kasnak İle İşlenebilinen Başka Tasarım Ürünleri

Öncelikle başta da belirttiğimiz gibi çıkış noktası lif olsa da birçok tasarım bu aparat ile yapılabiliniyor. Bu anlamda özellikle simli veya pullu salon takımı peçeteleri, yine aynı şekilde 6 kişilik masa örtüsü takımları, düz tasarımlar ve şık yatak örtüsü tasarımları bu kasnak ile yapmak mümkündür. Kasnak aparatı model ve tarzına ve işleyeceğiniz tasarıma göre sadece malzemeler değişiklik göstermektedir. Ayrıca yine aynı şekilde yapılacak tasarımın modeli de aynı doğrultuda farklılık gösteriyor.

KASNAK İŞİ NEDİR, NASIL YAPILIR? başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir