2018-igne-oyasi-havlu-kenari
2018-igne-oyasi-havlu-kenari

2018 İĞNE İŞİ KENAR OYALARI ÖRNEKLERİ

İğne işi ve iğne oyası modelleri hanımların oldukça ilgili olduğu konulardır. Yemeni, yazma, çeyizlik, yöresel, tülbent, seccadelik ve birçok iğne oyası örneklerini internet üzerinden bulabilirsiniz. 2018 iğne işi kenar oyaları modelleri için seçenekler çoktur.

Hanımlar çeyizlik ve yöresel iğne oyaları için çeşitli örnekler kullanarak el emeği göz nuru birçok ürün ortaya çıkarırlar. Ülkenin doğusundan batısına kadar her yörenin de kendisine göre muhteşem örnekleri vardır. Hatay, Urfa, Bitlis, Afyon, Eskişehir, Konya ve Malatya derken de bu listeyi büyütmek mümkündür.

Yeni başlayan birisi iseniz fular kenar oyaları, masa örtüsü oyaları ve fiyonklu çiçek modellerine bakabilirsiniz. İğne işi kenar yaparken öncelikle naylon ya da filoş ip seçilir. Rengini belirledikten yapımına geçilir. Belirlediğiniz tülbende uygulama yapabilirsiniz. Küçük iğne alınarak tülbente batırılır yan kenarından iğneye iki kez dolanır. Aynı işleme tülbetin tüm kenarları bitene dek devam edilir. Bu işlem bittikten sonra da tülbenti artık kullanabilirsiniz. Bu örtüyü günlük hayatta kullanabilirsiniz.

İğne işi kenar oyalarını havlular ve seccadeler için de uygulayabilirsiniz. İstediğiniz bir modeli satın aldıktan sonra yapım işlemine başlayabilirsiniz. Havluyu aldıktan sonra uygun boyutlarda bir iğne alarak kenarlara uygulama yapılır. İğne yandan batırılır. İp iğneye 2 veya 3 kez dolandırılır. Yine aynı şekilde havlunun tüm kenarlarına bu işlem uygulanır. 2018 iğne işi kenar oyaları modelleri ile muhteşem çeyizlikler hazırlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

blank

EN GÜZEL ŞAL ÖRNEKLERİ

EN GÜZEL ŞAL ÖRNEKLERİ Şal örnekleri, oldukça sevilen örnekler arasında gelmektedir. Günlük hayatımızda kombinlerimizi tamamlayabileceğimiz …

Leave a Reply

Your email address will not be published.