2018 ÖRGÜ ATKI MODELLERİ
2018 ÖRGÜ ATKI MODELLERİ

2018 ÖRGÜ ATKI MODELLERİ

Kadınların soğuktan korunmak için veya aksesuar olarak kullandıkları atkılar örgü işi yapılmaktadır. 2018 en güzel örgü atkı modelleri ise yine birbirinden farklı motiflerle ve desenlerle karşınızda. Örgü modelleri arasında özellikle kışın en çok aranan atkı modelleri şiş veya tığ ile yapılmaktadır. Kolay atkı modellerini de tercih ederek soğuktan korunmak için boyunluk atkı da yapabilirsiniz.

Pratik Örgü Atkı Modelimiz

2018 en güzel örgü atkı modelleri arasında yer alan modelimizin yapılışı;

İstediğiniz kalınlığa gelinceye kadar zincir çekiniz. Ancak zincir sayısının 5in katları olmasına özen gösteriniz. Biz 30 tane zincir çektik. Sizler sayıyı kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Sonrasında, iki zincir daha çekin ikili trabzanı doldurun. İkinci sırayı da ikili trabzanla doldurun sonrasında beş zincir çekin ve beşinci ilmeğe batarak sığ iğne yapın. Tüm sırayı bu şekilde tamamlayın yani, 5 zincir çekin ve beşinci ilmeğe batın. Geri dönüp önceki sırada çekmiş olduğunuz zincirleri altışar tane sık iğne ile doldurun. Sonrasındaki sırada ise bir önceki sırada yapmış olduğunuz dağların ortasına batın ve aynı şekilde dağları yapın. Sonraki sırada üç zincir çekin ve dağların tepesine batarak sıranızı tamamlayın. Sonrasında en başından itibaren yapmış olduğumuz işlemleri tekrarlayım. İstediğiniz uzunlukla oluncaya dek örmeye devam edin. İsteseniz uç kısımlarına püskül, ponpon vb. süslemeler yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Basit Banyo lif modelleri

BASİT BANYO LİF ÖRNEKLERİ MODELLERİ

Banyo lif örnekleri, gündelik hayatımızda banyo yaparken temizlendiğimiz bezler olarak yorumlanmaktadır. Hazır olarak alınabilen, genellikle …

Leave a Reply

Your email address will not be published.