Örgü Battaniye Modelleri 2018
Örgü Battaniye Modelleri 2018

2018 ÖRGÜ BATTANİYE MODELLERİ VE YAPILIŞI

2018 ÖRGÜ BATTANİYE MODELLERİ VE YAPILIŞI

Örgü battaniye modeli yapılışı için gerekli olan malzemelerimiz; 3 nolu tığ, cotton ip (renkli renkli).  Kare motifli renkli battaniye için gerekli olan örgü teknikleri; zincir çekme, sihirli halka yapımı, ikili trabzan, çakma sığ iğne. Gökkuşağı battaniye modeli denmesinin nedeni renklerin uyumundan kaynaklanmaktır.

Canınız istiyorsa başka renkler ya da belirli renkler kullanabilirsiniz. İlk olarak sihirli halkanızın üzerinde on altı tane ikili trabzan yapınız. İkinci sırada her ikili trabzanın tepesine iki tane ikili trabzan yapıp modeli arttırımlarımızla genişletin. Üçüncü sırada bir tane ikili trabzan yan deliğe iki tane trabzan yapın. Yani şekli 1-2-1-2 olacak. Zincir çekin. Aynı deliğe üç tane ikili trabzan yapın. İki tane ara zincir çekin ve tekrar aynı deliğe üç tane ikili trabzan yapın. Bir delik atladıktan sonra sekiz tane çakma sığ iğne yapın. Sırada ipinizi çok kasmayın, çok bol da bırakmayın. Tekrardan bir delik atladıktan sonra aynı deliğe kenarı oluşturmak için üç tane ikili trabzan ili tane ara zinciri aynı deliğe üç tane trabzan yapın ve bu şekilde sürdürün. Bu sayede motif yuvarlak bir kare olacaktır.

Örgü battaniye modeli yapılışı gördüğünüz gibi çok zorlu değil. Kenar kısımlarına yine üç tane ikili trabzan iki adet ara zincir ve üç tane daha ikili trabzan yapın ve sırasıyla her deliğe ikili trabzan yapın. Bir önceki sıramızda neden bir deliği boş bıraktığımızı şimdi anladınız. Şimdi oluşan kare motiflerini birleştirin.

İlginizi Çekebilir

Basit Banyo lif modelleri

BASİT BANYO LİF ÖRNEKLERİ MODELLERİ

Banyo lif örnekleri, gündelik hayatımızda banyo yaparken temizlendiğimiz bezler olarak yorumlanmaktadır. Hazır olarak alınabilen, genellikle …

Leave a Reply

Your email address will not be published.