2018-orgu-lif-modeli
2018 ÖRGÜ LİF MODELLERİ, YENİ LİF ÖRNEKLERİ

2018 ÖRGÜ LİF MODELLERİ ŞIK VE BİR O KADAR KOLAY

Şık Bir O Kadar Da Kolay 2018 Örgü Lif Modelleri!

2018 örgü lif modelleri içerisinde yer alan çiçekli örneğimiz için hazırsanız dikkat! Öncelikle üç adet zincir çekin ve minik bir yuva oluşturun. İçerisine dörtlü fıstığı yapın. Uzunluğunu daha da arttırmak isterseniz fıstık sayısını da arttırmalısınız.

Zira genel olarak 20 tane dörtlü fıstık ideal ölçüde olacaktır. 20 tane dörtlü fıstığınızı yaptıktan sonra başka bir ip alıp ve onu en son yaptığınız fıstığa sabitleyip tekrar bir fıstık yapın. Bu arada eğer ipiniz kalınsa dörtlü fıstık yerine üçlü fıstık da yapabilirsiniz. Diğer iple fıstık yaptıktan sonra tığınızı alttaki ikinci fıstığa batırıp toplayın. Ardından bir fıstık daha yapın ve bu sefer diğer renkteki ipi alıp bir fıstık daha yapın ve diğer iple toplayın.

Sonrasında ipi dolayıp dörtlü bir fıstık daha yapıp bu işlemi 20 tane dörtlü fıstığın sonuna gelene kadar devam ettirin. Bu şekilde iki farklı ipi her seferinde ilerlediğiniz ipi değiştirerek yani bir sırada ilk renginiz diğer sırada ikinci renginiz olacak şekilde yaptığınızda lifinizin sonuna da yaklaşmış olacaksınız. Boyutu yukarı doğru 20 adet dörtlü fıstık şeklinde olsa da yana doğru istediğiniz boyutları göz kararı devam ettirebilirsiniz.

Söz konusu işlemler sonucunda lifinizi hazırlamış olacaksınız. O halde 2018 örgü lif modelleri arasında yer alan basit lif yapımını hemen denemeye ne dersiniz?

İlginizi Çekebilir

ceyizlik-seccade-modelleri-1

ÇEYİZLİK SECCADE MODELLERİ

Çeyizlik seccade modelleri, pek çok kişinin favori ürünleri arasında bulunmakla, hem dini hassasiyetlerimizin hem de …

Leave a Reply

Your email address will not be published.