Ana Sayfa / EL İŞLERİ / DANTEL MODELLERİ / 2019 En Güzel Yazma Modelleri

2019 En Güzel Yazma Modelleri

Her kadının dolabında mutlaka bir tane de olsa yazma bulunur. 2019 En güzel yazma modelleri ise daha çok kapalı kadınlara hitap etmektedir. Yazmalar genellikle mevlüt ya da günlük yaşamda kullanılan ürünlerdir. Bu nedenle şık olmaları gerekmektedir.

Baş örtülerine şıklık katan en önemli detay, kenarlarına çeşit çeşit model ve desende işlenmiş olan oyalardır. Yazma kenarına oya yapmak için özel ipler vardır. Bu iplerin kullanılması zamana bağlı olarak oya kenarının bozulmasına engel olmaktadır. Yazma kenarına işlenecek oyalar için ipek ve naylon iplerin kullanılması gerekmektedir. Bu tür ipleri işlemek için tığ en iyi seçenek olacaktır. Fakat baş örtüsü kenarı için iğne oyası da harika bir görünüm elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

İğne oyası kadar tığ oyası da tülbentlere çok yakışmaktadır. El işi oyalar çeşitli detaylarla süslenebilmektedir. Günümüzde baş örtüsü kenarlarının boncuk vb. gibi süslerle taçlandırıldığını görmek mümkündür. En güzel yazma modelleri 2018 yılı modasına göre sade oyalarla süslenmiş ürünlerdir. Sade oyalar istendiği takdirde ve doğru işlendiğinde görünümleri de harika olacaktır. Yazma kenarı işlemek için bilgi ve becerilerin geliştirilmesi gerekmektedir. Bunun için günümüzde neredeyse her ilde bulunan halk eğitim kurslarına katılım sağlamak çok faydalı olacaktır. Bu kurslarda baş örtüsü kenarı işlemenin püf noktaları tüm detaylarıyla anlatılmaktadır. En güzel yaz modelleri için internet sitelerindeki ürünlerin incelenmesi tavsiye edilmektedir.

Yazma Kenarı Oya Modelleri, İğne İşi Oya Örnekleri

İlginizi Çekebilir

2019 KANAVİÇE MODELLERİ

Evlerinde çeşitli örgü modellerine yer veren kadınlar 2019 kanaviçe modelleri konusunda da bilgi sahibi olmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir