2019 KANAVİÇE MODELLERİ

Evlerinde çeşitli örgü modellerine yer veren kadınlar 2019 kanaviçe modelleri konusunda da bilgi sahibi olmak istemektedirler. Geçmişten günümüze kadar gelenekselleşerek gelen kanaviçeler, Anadolu kültürünün vazgeçilmez parçalarından biri olmuştur. Genellikle çarpı işi olarak da adlandırılabilmektedir. Kare desenli kumaşlar üzerine çeşitli motiflerin işlenmesiyle oluşturulur. Eğer normal kumaşlar üzerine işleme yapılacaksa etamin kullanılması tavsiye edilmektedir. Fakat böyle durumlarda kumaş göre iplik seçilmesi gerekir. Çünkü kumaş gözenekleri her ip ile uyum göstermemektedir.

Kanaviçe işlemeli yatak örtüleri 2018 yılının en çok tercih edilen ev tekstili ürünlerinden biri olmuştur. Bu modeller kendi evinizin dekoruna uydurmak için el işi olarak kendiniz yapmanız daha iyidir. Bunun için çeşitli kurslara giderek yardım alabilir ve kanaviçe nasıl yapılır konusunda bilgi edinebilirsiniz. Kanaviçe denildiği zaman akıllara gelen ilk motif gül motifidir. Gül evlerimizi şenlendiren, renk katan ve daha modern hale getiren önemli bir detaydır. Hem de işlemesi diğer modellere göre çok daha kolay olacaktır.

Eğer kanaviçe yapmak istiyor ve daha başlangıç seviyesindeyseniz gül motifini işlemeye özen göstermenizde fayda olacaktır. Öyle ki vitrin veya çeşitli kıyafet kumaşlarına da bu motifi işleyerek daha modern bir görünüm elde edilebilir. Kanaviçe yapmak için önceden yapılmış modelleri incelemekte gerekmektedir. Böylece ön bir fikir edinilir ve gördüğünüzü uygulamak daha kolay olur. 2018 kanaviçe modelleri evlerinize mükemmel bir görünüm kazandıracaktır.

blankblank

 

İlginizi Çekebilir

En Güzel Oya Modelleri

EN GÜZEL OYA MODELLERİ

En Güzel Oya Modelleri Oya modelleri örgü ve tığ işi sanatına ilgi duyan hanımlar için …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *