Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / 3 ADET DANTEL KARE MOTİFİ YAPILIŞI ŞEMALI

3 ADET DANTEL KARE MOTİFİ YAPILIŞI ŞEMALI

3 adet dantel kare motifi yapılışı şemalı konum ile sizlere değişik çalışmalarda kullanabileceğiniz farklı 3 adet kare motif örneğinin yapılışını vereceğim. Birbirinden farklı ve özel olan bu motifleri, istediğiniz her tür dantel örgüsünde kullanabilirsiniz. Sizi daha fazla merakta bırakmadan bu güzel motifleri ve yapım şemalarını paylaşmak istiyorum.

çiçekli-kare-dantel-motifi-yapılışı-şemalı

İlk kare dantel motifi olan yukarıdaki yeşil motifi salon takımı, vitrin peçetesi, kare masa örtüsü motifi olarak kullanabilirsiniz. Bu motif için ilk olarak 6 zincir çekin ve daireyi kapatın. İkinci sıra olarak 3 trabzan, 3 zincir yapın ve sırayı tamamlayın. Bu şekilde şemayı takip ederek kare motifi bitirin. Hazırladığınız motifleri daha sonra ekleyip istediğiniz dantel ürünü hazırlayabilirsiniz.

dantel-kare-motif-yapılışı

İkinci dantel kare motifi örneğim olan kırmızı motif için 12 zincir çekin ve daireyi kapatın. İkinci sırada 20 adet trabzan yapın. Sonraki sıralar için yukarıdaki şemayı takip edin bu şemaya göre motifi hazırlayın. Zincir ve trabzanlar ile basit bir şekilde hazırlanan dantel kare motifi sonradan istediğiniz şekilde ekleme yapıp kullanabilirsiniz.

kre-dantel-motifi-yapımı

Üçüncü dantel motif örneğinde de yine aynı şekilde zincir çekerek başlayın. 6 zincir çekip kapatın ve diğer sıralara şemaya göre devam edin. Bu çiçekli kare motifi ben en çok kare masalar ve bebek battaniyeleri için uygun diye düşünüyorum. Dantel kare motifi nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonuna geldim. Umarım sizler için faydalı bilgiler olmuştur. Kolay gelsin.

HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

EN GÜZEL ÖRGÜ BİKİNİ MODELLERİ

Son yılların modasına bakıldığında örgü bikini modelleri kullanımının yaygınlaştığını görmek kaçınılmaz olacaktır. Örgü ile yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir