Açıklamalı Bot Patik Yapımı
Açıklamalı Bot Patik Yapımı

AÇIKLAMALI BOT PATİK YAPILIŞI

Patiklerin asıl amacı ayakları sıcak tutmak olsa da çoğu bayan evde şık olmak için de bu giyim ürünlerini kullanıyor. Bugün yapılışı hakkında bilgi vereceğimiz patik modeli de ev ayakkabısı olarak kullanılan hoş tasarımlardan birisi. Hem bebekler hem yetişkinler için yapılabilecek bot patiklerin yapılış aşamalarını açıklamalı bot patik yapılışı resim galerisinden inceleyebilirsiniz.

Bot patik yapılışı için olarak patiğin tabanından başlanır. Kullanacak olan kişinin ayak boyutuna göre üçlü trabzan ile patik tabanı oluşturulur. Taban tam olarak oluşturulduktan sonra yine üçlü trabzanlar ile patiğin yan kısmı oluşturulur. 3 sıra taban örüldükten sonra tığ ipten çıkarılır ve başka bir ip ile patiğin burun kısmına geçilir. Burun kısmı için bir yuvarlak yapılır ve içi yarım daire olarak şekilde ikili trabzan ile doldurulur. Bu ikili trabzanların üzerine aynı şekilde üçlü trabzan yapılır iki sıra. Oluşturulan burun kısmı tabana eklenir ve resimlerde görüldüğü gibi trabzanlar ile bot şeklinin verileceği parça hazırlanır. Bu parçalar tığ yardımı ile birbirine eklenir ve püskülleri yapılır. Son olarak patik ipinin rengine uygun 2-3 düğme ile patik yapımı bitirilir. Bu patiği küçük çocuklar için sevimli figürler ile de yapabilirsiniz.

Yukarıda kısaca anlattığımız bot patik yapımının detaylarını açıklamalı bot patik yapılışı resim galerimizden inceleyerek daha iyi görebilir, siz de kolay bir şekilde bu hoş patiklerden örebilirsiniz.

Açıklamalı Bot Patik Yapılışı

İlginizi Çekebilir

Cam Dalı Orgu Modeli Nasıl Yapılır

ÇAM DALI ÖRGÜ MODELİ

Çam Dalı Örgü Modeli Örgü demek, emek demektir. Birbirinden güzel kazakları, yelekleri, patikleri ve daha …

Leave a Reply

Your email address will not be published.