AÇMA HALKASINDAN BİLEZİK YAPIMI

Açma halkasından bilezik yapımı başlıklı konum ile sizlere muhteşem bir geri dönüşüm ve değerlendirme projesinden bahsedeceğim. Bu tür çalışmalar az ve her zaman bulunabilecek malzemeler ile yapılan özel çalışmalar olduğu için benim çok hoşuma gidiyor. Sizlerinde benimle aynı fikirde olduğunuzu düşünerek açma halkasından bilezik yapımı çalışmasının detaylarını anlatıma geçiyorum.

Açma halkasından bilezik yapmak için kol büyüklüğüne göre çok sayıda teneke kutu açma halkasına, bileklik kopçasına, misina ipine, farklı boncuk çeşitlerine ve bileklik kopçasına ihtiyaç var. Gerekli malzemeleri hazır ettikten sonra ilk olarak açma halkalarını hazırlayın. Eğer rengini değiştirmek isterseniz, ilk olarak açma halkalarının kenarlarını düzleyin boyayın. Kuruduktan sonra halkaları birbirlerine yaslanmış ancak biraz yan olarak sıralayın. Dar kısımlarından birbirlerine misina ipi ile sabitleyin. Misina ipi ile sabitlerken araya boncuklar da yerleştirip bileziği zenginleştirebilirsiniz.

Bileklik kopçası için belirli bir miktar misina ipini kopça kenarına dolayın ve sıkıca düğüm atın. Ne kadar sıkı düğüm atarsanız, o kadar sağlam bir bileziğinizin olacağını unutmayın. Tek düğüm yerine iki düğüm bence daha sıkı olacaktır.

Açma halkasından bilezik nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle daha detaylı şekilde resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri yakından inceleyerek siz de örneklere benzer şekilde açma halkasından bilezik yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

açma-halkasından-bileklik-yapımı

İlginizi Çekebilir

Fincan ignedanlik yapimi

FİNCAN İĞNEDANLIK YAPIMI

  Biçki, dikiş, örgü ile uğraşılan her evde bir iğnedanlık olmazsa olmaz ürünler arasındadır. Sanırım …

Leave a Reply

Your email address will not be published.