AĞAÇ DALINDAN ASKILIK YAPMAK RESİMLİ

Ağaç dallarının değerlendirilmesi ile ilgili çok sayıda kendin yap projesinden biri olan askılık yapımını bugünkü ağaç dalından askılık yapmak resimli konum ile sizlere aktaracağım. Yaratıcılığın hoş tasarımlar ile birleştiği bu tarz kendin yap projelerini çok sevdiğimi daha önce de belirtmiştim. Özellikle az malzeme ile hazırlanan türlerinden daha çok hoşlanıyorum. Bugün sizlere anlatacağım ağaç askılık yapımında da yine az malzeme kullanılarak hoş bir çalışma çıkarılmış.

Ağaç dalından askılık yapımı için 2 büyük 2 küçük düz tahta ve ağaç dalları yeterli. İlk olarak askılık için gerekli olan ana şemayı ortaya çıkarın. Bir uzun tahtanın kenarlarına iki kısa tahtayı çivi yardımı ile çakın. Daha sonra ağaç dallarını aralarında boşluk kalacak ve dalları aynı tarafa gelecek şekilde sabitleyin. En son aşama olarak üstteki uzun tahtayı da çakın.

Ağaç dalından yapılan askılığı bu şekilde kullanabileceğiniz gibi süsleyerek de kullanabilirsiniz. Süsleme aşamasında parlak ve renkli aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Ben vernik ile hafif parlaklık kazandırmanızı da öneriyorum. Bu şekilde hem daha hoş hem de daha şık bir görüntü oluşturuluyor.

Ağaç askılık nasıl yapılır sorusunun resimli anlatımını bulamadım ancak aşağıdaki resme bakarak nasıl bir yol izleyebileceğinizi belirleyebilirsiniz. Yaratıcılığınızı konuşturacağınız, eğlenceli günler dilerim.

ağaç-dalından-askılık-yapmak-resimli

source


ANLATIMLI ÖRGÜ DERİ BİLEKLİK YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir