AĞAÇ DALINDAN ASKILIK YAPMAK RESİMLİ

Ağaç dallarının değerlendirilmesi ile ilgili çok sayıda kendin yap projesinden biri olan askılık yapımını bugünkü ağaç dalından askılık yapmak resimli konum ile sizlere aktaracağım. Yaratıcılığın hoş tasarımlar ile birleştiği bu tarz kendin yap projelerini çok sevdiğimi daha önce de belirtmiştim. Özellikle az malzeme ile hazırlanan türlerinden daha çok hoşlanıyorum. Bugün sizlere anlatacağım ağaç askılık yapımında da yine az malzeme kullanılarak hoş bir çalışma çıkarılmış.

Ağaç dalından askılık yapımı için 2 büyük 2 küçük düz tahta ve ağaç dalları yeterli. İlk olarak askılık için gerekli olan ana şemayı ortaya çıkarın. Bir uzun tahtanın kenarlarına iki kısa tahtayı çivi yardımı ile çakın. Daha sonra ağaç dallarını aralarında boşluk kalacak ve dalları aynı tarafa gelecek şekilde sabitleyin. En son aşama olarak üstteki uzun tahtayı da çakın.

Ağaç dalından yapılan askılığı bu şekilde kullanabileceğiniz gibi süsleyerek de kullanabilirsiniz. Süsleme aşamasında parlak ve renkli aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Ben vernik ile hafif parlaklık kazandırmanızı da öneriyorum. Bu şekilde hem daha hoş hem de daha şık bir görüntü oluşturuluyor.

Ağaç askılık nasıl yapılır sorusunun resimli anlatımını bulamadım ancak aşağıdaki resme bakarak nasıl bir yol izleyebileceğinizi belirleyebilirsiniz. Yaratıcılığınızı konuşturacağınız, eğlenceli günler dilerim.

ağaç-dalından-askılık-yapmak-resimli

source

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published.