Ana Sayfa / BAHÇE DEKORASYON / AĞAÇ KÜTÜĞÜNDEN BAHÇE SAKSISI YAPMAK

AĞAÇ KÜTÜĞÜNDEN BAHÇE SAKSISI YAPMAK

Ağaç kütüğünden bahçe saksısı yapmak hem şaşırtıcı hem de dekoratif görünümüyle bahçeye bambaşka bir hava katıyor. Çevrenizde ağaç kütüğü bulabiliyorsanız bu sizin için muhteşem bir saksı haline gelebilir demektir. Ağaç kütüğünü kullanarak bahçeniz için dekoratif saksı yapabilir ve dikkat çekici bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Bahçe dekorasyonu özellikle yaz aylarında büyük bir önem taşımaktadır. Evinizin bahçesi veya restoranınızın bahçesi için dekorasyon fikirlerine ihtiyacınız varsa, sizler için hazırladığım çok çeşitli önerileri uygulayabilirsiniz. Bahçelerde uygulanabileceğiniz dekorasyon fikirleri arasından en dikkat çekeninin ağaç kütüğü ile saksı yapma fikri olduğunu söyleyebilirim. Bu fikir ile bahçenizde dikkat çekici bir saksı hazırlayabilirsiniz. Saksı içine çeşitli bitkiler ekebilirsiniz.

Ağaç kütüğünden bahçe saksısı yapmak için oldukça büyük bir kütük bulmalısınız. Bulduğunuz kütüğün içine resimde belirtilen şekilde oyarak saksı haline getirebilirsiniz. Oyduğunuz iç kısma bitki toprağını yerleştirin ve dilediğiniz bitki türünün ekimini yaparak dekoratif bir görünüm oluşturun. Saksı olarak kullanacağınız ağaç kütüğünü dilediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Renkli olarak kullanmak istemezseniz, verniklemenizi önerebiliriz. Ayrıca ağaç kütüğünü saksı olarak kullanmadan önce mutlaka ilaçlamalısınız ki, böceklerin istilasına maruz kalmasın.

Source

agac-kutugunden-bahce-saksisi-yapmak

DAMACANADAN BAHÇE SÜSÜ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

ESKİ AVİZEDEN SAKSILI SARKAÇ SÜS YAPMAK

Eski avizeden saksılı sarkaç süs yapmak için paylaştığım bu güzel ve keyifli dekorasyon çalışmasını sizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir