AĞAÇTAN SAKSI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Ağaçtan saksı yapmak resimli anlatım yazım ile sizlere çok basit ve çok hoş bir dekoratif ürün hazırlamayı anlatacağım. Çok basit şekilde az malzeme ile hazırlanan bu saksı çalışmasını evde çocuğunuz var ise onunla birlikte de yapabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan hemen ağaçtan saksı yapımının aşamalarına geçmek istiyorum.

Tahta saksı yapımı çok basit ve kısa sürede biten bir çalışma. Bu çalışma sırasında çok eğleneceğinizi düşünüyorum. Ağaçtan saksı için kullanacağınız dal parçalarını mini testere ile kendiniz kesip aynı boyda olmalarını sağlayın. Bu boyutu kullanacağınız kabın boyutu ile eş tutmaya özen gösterin. Dalların kesiminden sonra sağlam ama eski görünümlü bir ip ile özel dolama yöntemi ile birbirlerine bağlayın. Bu bağlanan dalları, saksı olarak kullanmak istediğiniz kabın etrafından güzelce dolayıp bağlayarak ahşap saksı yapımını sonlandırabilirsiniz.

Ağaç dalları ile hazırladığınız saksıyı isterseniz sadece bu şekilde kullanabilirsiniz. Benim tavsiyem el emeğiniz ile hazırladığınız özel ağaçtan saksınızı daha da özelleştirmekten yana olacaktır. Bunun için renkli kurdele ve boncuklar kullanabilirsiniz. Saksının içine gerçek çiçek yerleştirebileceğiniz gibi yine kendi el emeğiniz ile hazırladığınız yapma çiçeklerden de koyabilirsiniz.

Ağaçtan saksı yapımı konusunun detaylarını aşağıda paylaştığım resimde bulabilirsiniz. Bu resimdeki aşamaları dikkatlice inceleyip uygulayarak çok rahat bir şekilde tahta saksı yapımı çalışmasını gerçekleştirebilirsiniz. Kolay gelsin.

ağaçtan-saksı-yapmak-resimli-anlatım

source

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *