AHŞAP ESKİ SANDALYE YENİLEME

Ahşap eski sandalye yenileme başlığı ile ele aldığım bugünkü konumda sizlere hoş bir ahşap yenileme çalışmasından bahsedeceğim. Evinde ahşap sandalyesi bulunan ve yenilemek isteyenlerin çok hoşuna gideceğini düşündüğüm çalışmanın detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider ve sizde yepyeni sandalyelere sahip olursunuz.

Ahşap sandalye boyama için ilk olarak sandalyenin oturma yerinde bulunan oturmalık kısmını çıkarın. Sonrasında yenilemek istediğiniz yerlerini değiştirin. Özellikle sandalye ayaklıklarını yenilemeniz gerekebilir. Sonrasında tüm ahşap yüzeyi zımpara ile zımparalayarak dümdüz bir yüzey oluşmasını sağlayın. Bu yüzey üzerine ilk olarak beyaz renk akrilik ya da ahşap boyası ile boyama yapın. Bu aşamada evde bulunan küçük çocuklarınızdan yardım alıp eğlenceli bir aktivite yapabilirsiniz.

Ahşap sandalye yenileme için ikinci aşamada ise kuruyan beyaz boyanın üzerine istediğiniz her hangi bir renkte boya ile boyama yapabilirsiniz. Bu boyamanın ardından eskitme zımparası yapıp boyamayı tamamlayabilirsiniz. Boyanın ardından sandalye oturmalığının kılıfını da yenileyip yepyeni bir sandalye takımına kavuşabilirsiniz.

Ahşap sandalye nasıl yenilenir sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimlere bakarak sizde kendi ahşaplarınız için yenileme çalışması yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

ahşap-eski-sandalye-yenileme


ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir