Ana Sayfa / AHŞAP İŞLERİ / AHŞAP ESKİ SANDALYE YENİLEME

AHŞAP ESKİ SANDALYE YENİLEME

Ahşap eski sandalye yenileme başlığı ile ele aldığım bugünkü konumda sizlere hoş bir ahşap yenileme çalışmasından bahsedeceğim. Evinde ahşap sandalyesi bulunan ve yenilemek isteyenlerin çok hoşuna gideceğini düşündüğüm çalışmanın detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider ve sizde yepyeni sandalyelere sahip olursunuz.

Ahşap sandalye boyama için ilk olarak sandalyenin oturma yerinde bulunan oturmalık kısmını çıkarın. Sonrasında yenilemek istediğiniz yerlerini değiştirin. Özellikle sandalye ayaklıklarını yenilemeniz gerekebilir. Sonrasında tüm ahşap yüzeyi zımpara ile zımparalayarak dümdüz bir yüzey oluşmasını sağlayın. Bu yüzey üzerine ilk olarak beyaz renk akrilik ya da ahşap boyası ile boyama yapın. Bu aşamada evde bulunan küçük çocuklarınızdan yardım alıp eğlenceli bir aktivite yapabilirsiniz.

Ahşap sandalye yenileme için ikinci aşamada ise kuruyan beyaz boyanın üzerine istediğiniz her hangi bir renkte boya ile boyama yapabilirsiniz. Bu boyamanın ardından eskitme zımparası yapıp boyamayı tamamlayabilirsiniz. Boyanın ardından sandalye oturmalığının kılıfını da yenileyip yepyeni bir sandalye takımına kavuşabilirsiniz.

Ahşap sandalye nasıl yenilenir sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimlere bakarak sizde kendi ahşaplarınız için yenileme çalışması yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

ahşap-eski-sandalye-yenileme

ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Çanta Modelleri

ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI

Örgü Çanta Modelleri Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir