AHŞAP ESKİTME TEKNİĞİ RESİMLİ ANLATIM

Ahşap eskitme tekniği resimli anlatım konusunun çok hoşunuza gideceğini düşündüm. Bu konuda çok fazla farklı teknik kullanılıyor. Yaptığım araştırmalar sonunda kendi açımdan en kolay ve en çok kullanıldığı düşündüğüm tekniği sizlerle paylaşmak istedim. Ahşap boyama ve ahşaptan dekoratif ürün yapma hobisine yeni başlayanlar için bu tekniğin çok uygun olduğunu söyleyebilirim.

En fazla kullanılan ahşap eskitme tekniği türlerinden biri olan bu teknik için ilk olarak ahşap eşyayı güzelce zımparalayın. Zımparadan sonra 2 kat boya yapın. Bu boyalar tamamen kuruduktan sonra eskitme yapmak istediğiniz boyayı ince bir şekilde sürün ve kurumasını beklemeden temiz bir bez ile silin. Bu aşamada eskitme boyası olarak koyu renklerde beyaz, açık renklerde ise siyaha yakın renkler kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Ahşap eskitme nasıl yapılır diye arama yapıldığında en fazla karşıma çıkan eskitme yöntemlerinden birisi de zımparalama yöntemidir. Bu yöntemde de önce boyama yapılır ve sonrasında özel zımpara ile eskitme yapılacak olan eşyanın ilgili bölümleri zımparalanır.

Ahşap boyama ve ahşap eskitme yöntemleri hakkında verdiğim kısa bilgilerin ardından bugünkü özel ahşap eskitme yöntemim ile ilgili resimli anlatımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım aklınıza takılan soruları yanıtlar. Kolay gelsin.

ahşap-eskitme-tekniği-resimli-anlatım

source

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *