AHŞAP TAKI ASKISI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Ahşap takı askısı yapmak resimli anlatım başlıklı bu konumda ahşap ile yapılan hoş bir tasarımdan bahsedeceğim. Her bayanın severek kullandığı özel kolye ve gerdanlıklarını kaybolmadan güvenle saklayacakları bu ahşap askının yapım aşaması da oldukça zevkli. Benim çok beğendiğim bu çalışmanın detaylarına şimdi gelin birlikte bakalım.

Ahşap takı askısı yapmak için gerekli olan malzemeler; uzun ince bir adet ahşap tahta, istediğiniz renklerde ahşap boyası, tahta boyuta göre sayıda silindir ahşap parçası, boya için fırça ve ahşap tutkalı yeterli. Çalışmanın orjinalinde ombre olarak geçtiği için her bir silindir ahşap bir ton daha koyuya boyanarak açıktan koyuya geçişli bir tasarım yapılmış. Sizde isterseniz aynı şekilde bir çalışma yapabilir ya da tüm silindirleri aynı renk tonundan hazırlayabilirsiniz.

Ahşap takı askısının yapımı için ilk olarak uzun tahta ve ahşapların boyamasını yapın. Boyaların kurumasının ardından silindirleri belirli aralıklar ile uzun tahta üzerine yapıştırın ve yine kurumasını bekleyin. Ardından askının duvara monte edilmesi için gerekli aparatlar varsa onları da takarak takı askısı yapımını tamamlayabilirsiniz.

Ahşap takı askısı nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle çalışmanın resimlerini paylaşıyorum. Bu eğlenceli ve çok gerekli olan ürünü sizde kendi el emeğiniz ile kısa sürede hazırlayıp kullanabilirsiniz.

source

ahşap-takı-askısı-yapmak-resimli-anlatım


FERMUAR BİLEKLİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir