Ana Sayfa / AHŞAP İŞLERİ / AHŞAP TEPSİ BOYAMAK RESİMLİ ANLATIM


AHŞAP TEPSİ BOYAMAK RESİMLİ ANLATIM

Ahşap tepsi boyamak resimli anlatım konusu ile ham haldeki bir tepsinin kullanım için en kolay hazırlanışını anlatacağım. Ahşap boyama ve ahşaptan dekoratif eşya hazırlamak konusunda çok sayıda çalışma ve teknik mevcut. Ben bugün en çok kullanılan ve en kolay tekniklerden size söz edeceğim.

Ahşap tepsi boyama işlemi için gereken malzemeleri tüm kırtasiye ya da hobi ürünü satan mağazalarda bulabilirsiniz. Ham olarak satılan ahşap tepsi, ahşap boyası, zımpara, fırça, vernik ve desenlerin hepsini aynı yerden temin edebilirsiniz. Malzemelerin temininden sonra ilk olarak tepside pürüz var ise giderilmesi için zımpara yapın. Pürüzsüz bir yüzey elde ettikten sonra istenilen bir renkte akrilik boya ile tepsiyi boyayın. Bu aşamada istediğiniz ahşap tepsi boyama tekniğini kullanabilirsiniz. Boyama işleminden sonra eskitmek için yeniden zımpara ile zımparalayın. Son aşama olarak istediğiniz bir desen uygulama tekniği ile tepsinin içini desenleyin.

Ahşap boyama ve süsleme son dönemlerde bayanların en sevdiği hobi çalışmalarından birisi. İlk olarak hobi olarak başlayan çoğu arkadaşım zaman içinde bu hobilerini satış yaparak ek gelir elde etmeye başladı. Siz de el emeğiniz ile ortaya hoş bir ahşap tepsi çıkarmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Kolay gelsin.
ahşap-tepsi-boyamak-resimli-anlatım

source

ANLATIMLI ÖRGÜ DERİ BİLEKLİK YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

NAKO TV PİRİNÇ ÖRGÜ TEKNİKLERİ

Nako her yıl çeşitli ve farklı modeller çıkararak yaratıcılıkta sınır tanımazken hanımlar da örgü konusunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir