ahududulu-bere-yapimi-2
ahududulu-bere-yapimi-2

AHUDUDULU BERE YAPIMI

Bereler, sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmezi olan; yediden yetmişe her yaş grubundaki vatandaşlar için kullanılan ürünlerdir. Asıl amacı tahmin edilebileceği gibi, kafayı soğuktan korumak olan bu ürünler, farklı yöntemler ile örülebilmektedirler. Bereler üzerine işlenen birçok şekil bulunmaktadır. Ahududulu bere yapımı da özellikle çocuklarınız için tercih edeceğiniz, son derece şık bir şekil olarak karşımıza çıkmaktadır.

ahududulu-bere-yapimi-1
ahududulu-bere-yapimi-1

Model özellikle kız çocukları için şahanedir. Çok güzel ve şık görünen model, kolay örülmektedir. Bebekleriniz için de ahududulu bere yapabilir ve bunları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Modelin ortaya çıkışı ile beraber, kış aylarında birçok kişinin başında bu berelerin olduğunu görmek de mümkün. Sizler için ürünün detaylı fotoğraflarına ve yapılışına yer verdik.

 

Ahududulu Bere Nasıl Yapılır? 

Ahududulu bere yapımı, örgü örmeyi seven herkes için farklı şekillerde örülebilmektedir. Ancak örgüye yeni başlayanlardansanız ve konu hakkında bir ön bilgiye sahip olmak için bu berenin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, sizler için detaylı bir şekilde açıklamaya çalışalım.

ahududulu-bere-yapimi-2
ahududulu-bere-yapimi-2

İlk 4 sırayı sürekli artırarak 40ar ilmek şeklinde örün. 4. sıradan sonra, 8 ilmek, artırma yapmadan 60 adet sık iğne yaparak trabzan dolgusu yapın. Kulak ayrıntıları için ikili trabzan kullanımı oldukça yaygındır. İki sıra için, 7şer ikili trabzan örebilirsiniz.Yapraklar için ikili trabzan yapın ve bitirmiş olduğunuz berenin üzerine dilediğiniz boncukları iğne ile dikin. İşte, ahududulu bere yaptınız!

İlginizi Çekebilir

ESKİ KAZAKTAN BAŞLIK BERE YAPMAK

Eski kazaktan başlık bere yapmak için bulduğum bu güzel çalışmayı beğeneceğinizi umuyorum. Çünkü ben çok …

Leave a Reply

Your email address will not be published.