Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / AJURLU İSTİRİDYE MODELİ

AJURLU İSTİRİDYE MODELİ

Dokuma yelekler, bereler, atkılar, hırkalar ve kazaklar sıcacık tutması ve birbirinden güzel modelleriyle birçok kişinin sahip olmak istediği ürünler olsa da güzellikleri kadar maharetli eller gerektirir. Düz örgü ve haroşa örgü gibi örgü teknikleri acemi elişi yapanlar tarafından dokunmaktayken hem görsel olarak oldukça ağır hem de daha zarif bir görüntüye sahip olan ajurlu istiridye modeli her kadının ya da her örgü ören kadının yapabileceği çok basit bir model değildir. Ancak online siteler üzerinden açıklayıcı anlatımlarla birçok kadının yapabileceği dokuma modelidir.

Ajurlu istiridye modeli iki şişle dokunan ve şişlere iplikler sarılarak oluşturulan görüntüsü kabarık ve aralarında ajurlar bulunan bir modeldir. Atkı ve bere takımlarında oldukça hoş görünen bu modelin bebek yelekleri özellikle robadan örneklerde bebeklerinizin rahatlıkla giyeceği yumuşacık dokuma olacaktır. Bu dokuma modelini oluştururken renk seçimine özen göstermeli ve birkaç rengi model de tercih edebilirsiniz. Istiridye modeli hem gösterişli hem de dokunması hızlı ilerleyerek çabucak biten bir modeldir. Birçok şekilde uygulanan bu model isterseniz istiridyeleri sıra sıra peşi peşine uygulayarak gerçekleştirebilir isterseniz daha geniş aralıklarla istiridyeleri oluşturabilirsiniz.

ÖRGÜ BEBEK BATTANİYELERİ YAPIMI VE MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Derya-Baykal-Lif-Modelleri-1

DERYA BAYKAL LİF MODELLERİ

Derya Baykal lif modelleri, programı tercih eden kişilerin en çok yapmaya çalıştığı modeller arasında bulunmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir