ALYANSLARI PARLATMAK İÇİN EN ETKİLİ YÖNTEMLER

Alyansları parlatmak için en etkili yöntemler arasında en önemlisi cilalamadır. Kuyumcular ve altın ustaları tarafından uygulanır. Bu yöntem dışında evde uygulayacağınız pratik yöntemler de mevcut. Bu yöntemler ile alyansların üzerindeki kirleri temizlemiş ve parlak görünümüne kazandırmış olursunuz.
Yumuşak bir fırça kullanarak alyansınızı su ile iyice temizleyin. Temizlik sonrasında bir kap içine beyaz sabun tozu ve karbonat ekleyip karıştırın. Alyansınızı bu suyun içinde de iyice yıkayın. Ardından da temiz bir bez ile kurulayın.

Diğer bir yöntem olarak; bir bardak su içine 2 yemek kaşığı tuz ekleyip karıştırın. Tuzlu su karışımını alüminyum folyo kapladığınız bir kap içine dökün ve alyanslarınızı bu kabın içine bırakın. 1-2 saat kadar bu su içinde bekletin.
Bir diğer yöntem olarak ise; bir kap içinde su kaynatın. Kaynattığınız suya bulaşık deterjanı ekleyin. Alyansınızı bir tutacak yardımı ile bu su içinde biraz bekletin. Ardından da diş fırçası ile iyice temizleyin.

Etkili yöntemlerden birisi de; 1 litre ılık ya da sıcak su içine 100 gram amonyak ve 15-20 gram beyaz sabun rendesi ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırıp, alyansları bu su içinde yarım saat bekletin. Daha sonra temiz ve yumuşak bir bez ile alyansınızı silin.


DOĞAL SİVRİSİNEK KOVUCU TAVSİYELER başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir