AMİGURUMİ BEBEK BAŞI YAPMAK

Amigurumi bebek başı yapmak benim çok zorlanacağımı düşündüğüm bir konuydu. Öyle ki sırf yüze şekil veremem diye bu tarz çalışmalardan uzak duruyordum. Ta ki bu pratik bebek başı yapımını görene kadar. Ben bu çalışmayı gördükten sonra boy boy amigurumi bebekleri yapmaya karar verdim. Benim gibi amigurumi bebek başı yapımından korkanların olduğunu düşünerek hemen bu pratik çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim.

Amigurumi bebek yapımı aşamalarında en detaylı olan kısım baş kısmıdır. Saçlar ve yüze şekil verme aşamasında neredeyse örme aşamasından daha fazla vakit harcanıyor. Daha önceki amigurumi ile ilgili yazılarımdan birinde saç yapımını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmıştım. O konuya göz atarak amigurumi bebeğe saç yapabilirsiniz.

Örgüden yapılan bebeklere yüz şekli verirken ilk olarak tükenmez ya da keçeli bir kalem ile yüze vermek ifadeyi çizin. Bu tür bebeklerde daha çok gülen, kocaman gözleri olan sevimli bir surat çiziliyor. Siz de seçiminizi bu yönde kullanabilirsiniz.

Amigurumi bebek başı nasıl yapılır sorusunun cevaplarını resimli olarak daha iyi bulabileceğinizi düşündüm. Amigurumi bebek başına çizim yaptıktan sonra aşağıda verdiğim resimdeki aşamaları izleyerek sevimli bir bebek yüzü ortaya çıkarabilirsiniz. Kolay gelsin.

amigurumi-bebek-başı-yapmak

source


ORMAN HAYVANLARI BOYAMA RESİM ÖRNEĞİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir