Ana Sayfa / EL İŞLERİ / AMİGURUMİ / AMİGURUMİ BEBEK BAŞI YAPMAK

AMİGURUMİ BEBEK BAŞI YAPMAK

Amigurumi bebek başı yapmak benim çok zorlanacağımı düşündüğüm bir konuydu. Öyle ki sırf yüze şekil veremem diye bu tarz çalışmalardan uzak duruyordum. Ta ki bu pratik bebek başı yapımını görene kadar. Ben bu çalışmayı gördükten sonra boy boy amigurumi bebekleri yapmaya karar verdim. Benim gibi amigurumi bebek başı yapımından korkanların olduğunu düşünerek hemen bu pratik çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim.

Amigurumi bebek yapımı aşamalarında en detaylı olan kısım baş kısmıdır. Saçlar ve yüze şekil verme aşamasında neredeyse örme aşamasından daha fazla vakit harcanıyor. Daha önceki amigurumi ile ilgili yazılarımdan birinde saç yapımını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmıştım. O konuya göz atarak amigurumi bebeğe saç yapabilirsiniz.

Örgüden yapılan bebeklere yüz şekli verirken ilk olarak tükenmez ya da keçeli bir kalem ile yüze vermek ifadeyi çizin. Bu tür bebeklerde daha çok gülen, kocaman gözleri olan sevimli bir surat çiziliyor. Siz de seçiminizi bu yönde kullanabilirsiniz.

Amigurumi bebek başı nasıl yapılır sorusunun cevaplarını resimli olarak daha iyi bulabileceğinizi düşündüm. Amigurumi bebek başına çizim yaptıktan sonra aşağıda verdiğim resimdeki aşamaları izleyerek sevimli bir bebek yüzü ortaya çıkarabilirsiniz. Kolay gelsin.

amigurumi-bebek-başı-yapmak

source

İlginizi Çekebilir

ruzgar-gulu-lifi-yapimi-2

RÜZGAR GÜLÜ LİFİ YAPIMI

Günlük hayatımızda kullanmış olduğumuz lifler, özellikle evleneceğimiz zamanlarda önemi artan, hatta birçok bölgede gelin lifi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir