Ana Sayfa / EL İŞLERİ / AMİGURUMİ / AMİGURUMİ BEBEK VE RESİMLİ AÇIKLAMALI YAPIMI

AMİGURUMİ BEBEK VE RESİMLİ AÇIKLAMALI YAPIMI

Amigurumi Oyuncak Örgü Bebek Yapımı

Bu yazımızda amigurumi bebekleri nasıl yapılır, Amigurumi tavşan, Amigurumi kuzu, ayı, zürafa ve kedi, baykuş , oyuncak bebek saçı ve makyajı nasıl olmalıdır gibi soruların resimli olarak anlatımı ile oyuncak bebek elbisesi ve anlatımlı fotoğraflarını bulabilirsiniz. Kız çocuklarının en sevdiği oyuncaklar arasında bulunan örgü bebek yapımı, yapılışı ile de eğlenceli zamanlar yaşatıyor. Yapımı basit olan amigurumi örgü bebek tasarımları için bugün yeni bir bebek modeli ile sizlere yardımcı olacağız.

Amigurumi Bebek Yapımı için malzemeler ise;

  • 2 numara örgü şişi
  • Bir ten bir tane de pembe ip
  • Bir çift amiguruni göz( kırtasiye ve örgü işleri satan yerlerde bulabilirsiniz)
  • Siyah naylon ip
  • Boncuk elyaf

Amigurumi Bebekleri Yapılışı:

Öncelikle bebeği baş kısmında tığ işi ile başlıyoruz. Arttırma ve eksiltme yaparak öce baş kısmını sonrasında ise gövde ve ayak kısımlarını tamamlıyoruz. Sonrasında ise boncuk elyafı her yeri tam oturacak şekilde dolduruyoruz. Siyah iplik ile de bebeğimize küçük çiller yapıyoruz. Bittikten sonra örgüden yine küçük bir şapka işleyip kafasına sabitliyoruz. Sonrasında ise bebeğin gözlerini yapıştırıcı yardımı ile yapıştırıyoruz. Yada dike de bilirsiniz. Bebeğe pembe ipten işlediğiniz şapkadan sonra patik şeklinde çorap tazı ayakkabı işleyebilirsiniz. Üstü içinde evdeki artık kumaşlardan elbise yapabileceğiniz gibi yine örgüden de tığ yada şiş ile işleyerek elbise işlemeniz mümkün olmaktadır. Eğer ki kumaştan bir elbise düşünüyorsanız o zaman ceket ve elbise takım kombini yapabilirsiniz. Bu daha şık bir görüntü sağlayacaktır.

Yapımı da oldukça basit olan amigurumi bebek yapımı işte bu kadar birkaç saatte bitecek olan oyuncak bebeğinizi hediye edebilir kızınıza yapabilirsiniz.

BONCUKLU İĞNE VE TIĞ OYASI ÖRNEKLERİ VİDEOLU başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

goblen-nasil-yapilir-1

GOBLEN NASIL YAPILIR?

Goblen Nasıl Yapılır? Goblen yapımı, oldukça beğenilen ve ilgilileri için ön plana çıkan modeller arasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir