AMİGURUMİ ÇİÇEK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Amigurumi çiçek yapmak resimli anlatım konum ile bugün çok hoş bir çiçek yapımından bahsedeceğim. Kırmızı gelincik çiçeği yapımı olarak da geçen bu çalışma, kıyafetlerin, çanta, kemer gibi aksesuarların ya da örgü ile yapılmış ürünlerin üzerine işlenebilir. Sözü fazla uzatmadan çok beğendiğim amigurumi çiçek yapımı çalışmasının detaylarına geçmek istiyorum.

Amigurumi çiçek yapımı için tığ işi örgünün temel tekniklerini bilmek yeterli. Bu örnek çalışmada biraz simli bir ip kullanılarak çiçeğin daha gerçekçi olması sağlanmış. Sizin de aynı tür bir ip kullanmanızı tavsiye ederim. Fiyonk şekline benzer bir şekilde hazırlanan iki minik parçayı üst üste koyup dikerek bu özel çiçeği hazırlayabilirsiniz. Gerçeğine yakın olması için orta kısmına siyah ip ve siyah boncuklar ile detay verebilirsiniz.

Örgüden çiçek yapımından sonra sap kısmını da yine aynı teknikleri kullanarak hazırlayabilirsiniz. Ekleme aşamasında farklı bir dikiş iğnesi ve ip kullanabilirsiniz. Amigurumi çiçek nasıl yapılır sorusunun resimli anlatımı için aşağıda sizlerle bir resim paylaşacağım. Bu resimde yer alan aşamaları izleyerek siz de kısa sürede örgüden bir yapma çiçek hazırlayabilir, bu çiçeklerden bir buket bile yapabilirsiniz.

amigurumi-çiçek-yapmak-resimli-anlatım

source


ORMAN HAYVANLARI BOYAMA RESİM ÖRNEĞİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir