AMİGURUMİ EL YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Amigurumi el yapmak resimli anlatım konusu ile yaptığınız amigurumi oyuncaklara daha gerçekçi bir hava katabilirsiniz. Daha çok büyük boyutlarda yapılan oyuncaklar için hazırlanan bu eller, çok detaylı gibi görünse de aslında basit tığ örgüsü teknikleri ile hazırlanıyor. Ben bugün sizlere en detaylı şekilde amigurumi el nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğim.

Amigurumi el yapımı için normal eldiven yapımına benzer bir çalışma yapıldığını söyleyebilirim. Tıpkı kışlık eldivenler gibi tek tek parmak yapılan amigurumi el yapımında bebeğin yüzü ve vücudu ile aynı renk ip kullanmaya dikkat edin. Tek tek parmakları örerken kendi elinizdeki gibi kimini büyük kimini küçük boyutta hazırlayıp daha gerçekçi bir çalışma yapabilirsiniz.

Amigurumi oyuncaklara el yaparken hayvan figürlerinde yine aynı teknik ile ancak hayvanın türüne göre parmak şekli ve sayısında bir el yapın. Örnek olarak kedilere küçük bir pati, ayılara ise koca bir el yapabilirsiniz. Benzer şekilde oyuncağın ayak kısmında da parmaklara yer verip aynı teknik ile ayakları da hazırlayabilirsiniz.

Aşağıda amigurumi oyuncak eli yapım aşamalarının gösterildiği bir resim paylaştım. Bu resimde yer alan aşamaları takip ederek siz de yaptığınız amigurumi çalışmalarına detaylı bir el hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

amigurumi-el-yapmak-resimli-anlatım

source

İlginizi Çekebilir

NAKO TV PİRİNÇ ÖRGÜ TEKNİKLERİ

Nako her yıl çeşitli ve farklı modeller çıkararak yaratıcılıkta sınır tanımazken hanımlar da örgü konusunda …

Leave a Reply

Your email address will not be published.