Ana Sayfa / EL İŞLERİ / AMİGURUMİ / AMİGURUMİ EL YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

AMİGURUMİ EL YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Amigurumi el yapmak resimli anlatım konusu ile yaptığınız amigurumi oyuncaklara daha gerçekçi bir hava katabilirsiniz. Daha çok büyük boyutlarda yapılan oyuncaklar için hazırlanan bu eller, çok detaylı gibi görünse de aslında basit tığ örgüsü teknikleri ile hazırlanıyor. Ben bugün sizlere en detaylı şekilde amigurumi el nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğim.

Amigurumi el yapımı için normal eldiven yapımına benzer bir çalışma yapıldığını söyleyebilirim. Tıpkı kışlık eldivenler gibi tek tek parmak yapılan amigurumi el yapımında bebeğin yüzü ve vücudu ile aynı renk ip kullanmaya dikkat edin. Tek tek parmakları örerken kendi elinizdeki gibi kimini büyük kimini küçük boyutta hazırlayıp daha gerçekçi bir çalışma yapabilirsiniz.

Amigurumi oyuncaklara el yaparken hayvan figürlerinde yine aynı teknik ile ancak hayvanın türüne göre parmak şekli ve sayısında bir el yapın. Örnek olarak kedilere küçük bir pati, ayılara ise koca bir el yapabilirsiniz. Benzer şekilde oyuncağın ayak kısmında da parmaklara yer verip aynı teknik ile ayakları da hazırlayabilirsiniz.

Aşağıda amigurumi oyuncak eli yapım aşamalarının gösterildiği bir resim paylaştım. Bu resimde yer alan aşamaları takip ederek siz de yaptığınız amigurumi çalışmalarına detaylı bir el hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

amigurumi-el-yapmak-resimli-anlatım

source

ORMAN HAYVANLARI BOYAMA RESİM ÖRNEĞİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

AMİGURUMİ YILDIZ NASIL YAPILIR YAPIMI

Yıldız motifleri örgünün her alanında beğenilen ve sevilen türde bir yapımdır. bu yazımızda sizlere Amigurumi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir