Ana Sayfa / EL İŞLERİ / AMİGURUMİ / AMİGURUMİ KAKTÜS YAPMAK RESİMLİ

AMİGURUMİ KAKTÜS YAPMAK RESİMLİ

Amigurumi kaktüs yapmak resimli anlatımı konusu benim beğendiğim çalışmalardan biri oldu. Amigurumi oyuncak nasıl yapılır diye araştırma yaparken karşıma çıkan bu hoş çalışmayı sizlerin de görmesini istedim. Basit bir teknik ile hazırlanan bu örgüden kaktüsü çocuklarınıza oyuncak olarak hazırlayabilir ya da eviniz için minik dekoratif ürün olarak kullanabilirsiniz.

Amigurumi oyuncak yaparken genelde tığ işi örgü kullanılıyor. Bu çalışmada da aynı şekilde tığ ile hazırlanan bir yuvarlak parçaya şekil verilmiş. Bunun için basit bir dikiş tekniği kullanılmış. Örgü kaktüsün saksı içindeki toprağı olarak ise kahverengi ya da siyah bir kumaş parçası ve bir miktar pamuk ya da elyaf kullanabilirsiniz. Kaktüsün en üzerindeki çiçeği olarak ise minik bir ponpon hazırlayıp dikebilirsiniz.

Amigurumi kaktüs çalışmasını ben ilk gördüğümde bunun biraz daha büyük şekilde yapılanından çam ağacı hazırlama fikri geldi aklıma. Hatta bu şekilde birden fazla ağaç hazırlayıp daha önce sitede yapımını verdiğim kartondan barbi evinin yakınlarına yerleştirerek mini bir orman yaratmayı düşündüm. Siz de dilerseniz bu şekilde kaktüs ya da çam ağacı hazırlayıp çocuklarınız için değişik oyuncaklar hazırlayabilirsiniz.

Basit örme ve dikme teknikleri ile hazırlanan amigurumi oyuncak yapımının detaylı anlatımını aşağıdaki resimlerden inceleyebilir, en kısa sürede siz de yapabilirsiniz. Yaratıcı ve bol eğlenceli günler.

amigurumi-kaktüs-yapmak-resimli

source

ORMAN HAYVANLARI BOYAMA RESİM ÖRNEĞİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Çanta Modelleri

ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI

Örgü Çanta Modelleri Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir