Ana Sayfa / EL İŞLERİ / AMİGURUMİ / AMİGURUMİ OYUNCAK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

AMİGURUMİ OYUNCAK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Amigurumi oyuncak yapmak resimli anlatım konusu ile çocuklar için çok eğlenceli bir oyuncak hazırlayabilirsiniz. Sizlere farklı amigurumi çalışmaları araştırırken karşıma çıkan bu hoş oyuncak tasarımını vakit kaybetmeden paylaşmak istedim. Polen, yün, toz gibi alerjileri bulunan çocuklar için en sağlıklısı olan amigurumi oyuncak yapımının detaylarını hemen anlatmak istiyorum.

Bugün anlatacağım amigurumi oyuncak çalışması için basit bir sünger, süsleme pulları ve amigurumi malzemeleri yeterli. Bu oyuncağın yapım aşamasında şiş ile haraşo örgü tekniğinden de yararlanılmış. Küçük parçalar halinde hazırlanan oyuncak parçaları gizli dikiş ile birbirine dikilerek oyuncak fotoğraf makinesi şekli verin. Amigurumi oyuncak yapımının son aşaması olarak parlak pullar ile süsleme yapın. Ben bu tür oyuncak yapımlarında en çok son aşamayı gerçekleştirirken eğleniyorum.

Amigurumi oyuncak yapımı sırasında çok sayıda iğne ve toplu iğne kullanımı söz konusu olduğu için özelikle dikim aşamasında ufak çocukların uzağında olmanızı tavsiye ediyorum. Örnek çalışmada yapılan fotoğraf makinesine benzer şekilde radyo, televizyon, matara gibi farklı şekillerde oyuncaklar da hazırlayabilirsiniz.

Sağlıklı ve el yapımı bir oyuncak için siz de bu çalışmayı deneyebilirsiniz. Amigurumi oyuncak nasıl yapılır sorusuna cevap verdiğim bu yazımın detaylarını aşağıda resimlerde bulabilirsiniz.

amigurumi-oyuncak-yapmak-resimli

source

ORMAN HAYVANLARI BOYAMA RESİM ÖRNEĞİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Çanta Modelleri

ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI

Örgü Çanta Modelleri Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir