AMİGURUMİ OYUNCAK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Amigurumi oyuncak yapmak resimli anlatım konusu ile çocuklar için çok eğlenceli bir oyuncak hazırlayabilirsiniz. Sizlere farklı amigurumi çalışmaları araştırırken karşıma çıkan bu hoş oyuncak tasarımını vakit kaybetmeden paylaşmak istedim. Polen, yün, toz gibi alerjileri bulunan çocuklar için en sağlıklısı olan amigurumi oyuncak yapımının detaylarını hemen anlatmak istiyorum.

Bugün anlatacağım amigurumi oyuncak çalışması için basit bir sünger, süsleme pulları ve amigurumi malzemeleri yeterli. Bu oyuncağın yapım aşamasında şiş ile haraşo örgü tekniğinden de yararlanılmış. Küçük parçalar halinde hazırlanan oyuncak parçaları gizli dikiş ile birbirine dikilerek oyuncak fotoğraf makinesi şekli verin. Amigurumi oyuncak yapımının son aşaması olarak parlak pullar ile süsleme yapın. Ben bu tür oyuncak yapımlarında en çok son aşamayı gerçekleştirirken eğleniyorum.

Amigurumi oyuncak yapımı sırasında çok sayıda iğne ve toplu iğne kullanımı söz konusu olduğu için özelikle dikim aşamasında ufak çocukların uzağında olmanızı tavsiye ediyorum. Örnek çalışmada yapılan fotoğraf makinesine benzer şekilde radyo, televizyon, matara gibi farklı şekillerde oyuncaklar da hazırlayabilirsiniz.

Sağlıklı ve el yapımı bir oyuncak için siz de bu çalışmayı deneyebilirsiniz. Amigurumi oyuncak nasıl yapılır sorusuna cevap verdiğim bu yazımın detaylarını aşağıda resimlerde bulabilirsiniz.

amigurumi-oyuncak-yapmak-resimli

source


ORMAN HAYVANLARI BOYAMA RESİM ÖRNEĞİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir