Ana Sayfa / EL İŞLERİ / AMİGURUMİ / AMİGURUMİ PARMAK KUKLA YAPMAK

AMİGURUMİ PARMAK KUKLA YAPMAK

Amigurumi parmak kukla yapmak yazımda sizlere çocuklar için çok eğlenceli ve eğitici bir çalışma hazırladım. Örme aşamasında zorlanmayacağınız, oynama aşamasında ise çok eğleneceğinizi düşündüğüm bu çalışma ile çocuğunuzun meslekleri öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı çalışmanın kağıt ile yapılanları da pek çok sitede mevcut. Ancak ben amigurumi tekniğini daha çok sevdiğim için bunu paylaşmayı tercih ettim. İlerleyen günlerde kağıttan parmak kukla yapımı hakkında da bir yazı hazırlamayı düşünüyorum.

Amigurumi parmak kukla yapımı çalışması yaparken klasik teknik kullanılır. Bir baş ve içi boş silindir şeklindeki bir parçayı birleştirerek elde edebileceğiniz bu parmak kuklalara farklı renk ipler ile mesleklere ait eşyalar hazırlayabilirsiniz. Bu kuklaları parmaklarınıza takıp sırası ile çocuğunuza gösterip hangi meslek olduğunu söylemesini isteyebilirsiniz.

Örgü parmak kukla yapımında meslekler yerine renkleri de kullanabilirsiniz. Ben kızım için değişik renklerde parmak kukla hazırlamayı tercih ettim. Çok sevdiği parmak ailesi şarkısı ile birlikte renkleri kısa sürede öğrendi. Siz de çocuğunuz için bu tür bir eğitici oyun hazırlamak isterseniz, benim yöntemimi kullanabilirsiniz. Şarkı ve oyun ile öğrenmek çocuklar için hem daha eğlenceli hem de daha kalıcı bilgi edinmek anlamına geliyor.

Örgü parmak kukla yapımının detaylarını aşağıdaki resimlerden inceleyebilirsiniz. Eğlenceli günler.

amigurumi-parmak-kukla-yapmak

source

İlginizi Çekebilir

hücre modeli yapilisi

HÜCRE MODELİ ÖDEVİ YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIMI

Ödev konularından olan hücre modeli yapılışı ödevi için nasıl yapılır ve videolu anlatımını sizler için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir