Ana Sayfa / EL İŞLERİ / DANTEL MODELLERİ / ANGLEZ SALON TAKIMI ÖRNEKLERİ

ANGLEZ SALON TAKIMI ÖRNEKLERİ

Anglez dantel, İngiliz danteli olarak da bilinen bir örgü tekniğidir. Görünüş olarak zarif ve şık duran bu teknikte iğne oyası ve dantel işlemesinin karışımı uygulanır. Büyük bir sabır ve emek ile işlenen bu danteller, evlerde salon takımı, masa örtüsü, tepsi örtüsü, sehpa takımı, oda takımı, vitrin takımı ve mutfak peçetesi olarak kullanılıyor. Biz bugün bu hoş örgü çeşidi ile oluşturulan anglez salon takımı örnekleri konusunu işleyeceğiz. Siz de kendiniz için bu örgü tekniği ile işlenen salon takımı düşünüyorsanız, resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

Anglez dantel işlemesi, hem tığ hem iğne kullanılarak hazırlanan özel bir örgü tekniği ile oluşturuluyor. Zahmetli olmasına rağmen günümüzde de rastlanan bu dantel örnekleri özellikle çeyizlik örgülerde sıkça kullanılıyor. Salon takımı olarak kullanılan anglez danteller, kare, dikdörtgen, oval ve yuvarlak şekillerde ortaya çıkarılabiliyor. Sadece masa örtüsü, sehpa örtüsü ve varsa televizyon ünitesi için kullanılan anglez salon takımı örnekleri en fazla yuvarlak ve oval şekillerde hazırlanıyor. Daha fazla parçayı kapsayan ve bu parçalar arasında vitrin peçetesi de bulunan tam salon takımlarında ise daha çok kare ve dikdörtgen örnekler kullanılıyor. Siz de bu hoş örneklerden kendinize seçim yaparken bu hususu göz önüne alabilir ve seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.

Anglez dantel örnekleri hakkında kısa bilgilerin ardından çok hoşunuza gidecek anglez salon takımı örnekleri resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Anglez Dantel örnekleri

BEŞ ŞİŞ DANTEL MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

DANTEL MASA ÖRTÜLERİ 2018

2018 ÇEŞİTLİ DANTEL MODELLERİ İÇERİKLERİ

2018 ÇEŞİTLİ DANTEL MODELLERİ Danteller çeyizlerin vazgeçilmez başyapıtlarıdır. Dantel olmadan bir çeyiz düşünülemez. Özellikle geçmişte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir