ANLATIMLI ÇİÇEKLİ HARF SÜS YAPMAK

Anlatımlı çiçekli harf süs yapmak için paylaştığım bu güzel dekoratif süs çalışmasını sizde mutlaka denemelisiniz. Öncelikle kartondan kelime veya cümle yapacaksanız onun kalıbını çıkartmanız gerekiyor. Daha sonra çıkarttığınız kalıbı harf şekline getirdikten sonra içini sünger ile besleyip, dışarıdan çiçekleri süngere yapıştırabilir veya batırabilirsiniz.

Düğün salonlarına gönderilen çiçekleri hatırlarsanız, içi sünger ve üzerindeki çiçekleri elinizle çıkartabiliyorsunuz. Çiçekçiler böyle kolay çalışmalarla çok güzel süs çiçekler veya çelenkler hazırlıyorlar. Sizde o çalışmanın minyatürünü eviniz için dekoratif süs amaçlı yapabilirsiniz.

Paylaştığım çalışma da kendinize özel kelime veya harf yada sevdiğinizin baş harfini yapabilirsiniz. Bu tür süs çalışmalarını yapıp, satabilir ve para da kazanabilirsiniz. Ancak biraz zaman alan ve zahmetli bir iş olduğunu hatırlatmak isterim.

Boş vaktinizde yapmanızı önerdiğim güzel bir hobi çalışması olduğunu söyleyebilirim. Evde kendiniz yapabilir ve yaparken keyif alabileceğinizi de belirtmek isterim. Bir kahve veya çay, yanında da bu çalışma iyi gider. Şimdi sizleri çalışmanın tarifi ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

anlatimli-cicekli-harf-sus-yapmak

source


ORMAN HAYVANLARI BOYAMA RESİM ÖRNEĞİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir