ANLATIMLI KUMAŞ PUF KOLTUK YAPMAK ŞABLONLU

Anlatımlı kumaş puf koltuk yapmak şablonlu olarak paylaşacağım çalışmayı kesinlikle yapmanızı öneriyorum. Bu tür satılan puf koltuklar hem pahalı, hem de evi çok güzelleştiriyor. İnanın bana, evinize bu tür güzel bir çalışma yaptığınızda komşularınız nereden aldığınızı soracak ve sizde olduğu için onlarda olmadığı için kıskanacaklardır.

Bu tür puf çalışmalarını daha önce de paylaştığımı hatırlıyorum. Onlar hemen bu yazımın altında karşınıza çıkacaktır. Yapımı kolay olan bu çalışmayı önerim deri kumaşla yapmanız yönünde olacaktır. Çünkü normal kumaş hem ısıtacak ve hem de rahatsız edebilir.

Bu yüzden deri veya deri özellikli kumaşlar kullanarak bu güzel puf koltuk yapmak için çalışmanın şablonundan yararlanabilirsiniz. Öncelikle deri kumaş veya normal kumaş üzerinde çalışmadaki şablonu taslak olarak çıkartmanız gerekir. Daha sonra belirtilen yerlerinden dikip, içini fazla gideceği için yarı yün, yarı kalın atık kumaş parçaları ile doldurabilirsiniz.

Fazla şişkin olmaması için bazı kısımlarını az dolgu yapıp, bazı kısımlarını ise özellikle kol konulan yaslanılan ve oturulan kısımlarını şişkin yapmanız gerekir. Resimli anlatımda şablon daha ön planda paylaşılmışsa da, buna benzer çalışmaları daha önce de yaptıysanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Şimdi sizleri çalışmanın anlatımı ve şablonu ile baş başa bırakıyorum. Takıldığınız bir yer olursa bize danışabilirsiniz. Kolay gelsin.

anlatimli-puf-koltuk-yapmak-sablonlu

source

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *