ANLATIMLI KUMAŞTAN YAPAY ÇİÇEK YAPMAK

Anlatımlı kumaştan yapay çiçek yapmak için araştırdığım ve bulduğum bu güzel çalışmayı sizinde seveceğinizi düşünüyorum. Bu tür süs çalışmalarını kumaşla yapmak hem sağlıklı, hem de evde dekorasyon amaçlı çok güzel durduklarını söyleyebilirim.

Genelde kağıttan süs yapmak, kartondan yapay çiçek yapmak gibi çalışmalar da paylaştığımı hatırlıyorum. Ancak onların ömrü hem az oluyor. Hem de bir ıslanma durumunda çöpe atma durumu söz konusu oluyor. Fakat kumaş yapay çiçek yaparak ömrünü uzatabilir ve evinizde renkli yapay çiçek süs çalışmaları ile dekoratif olarak yenilikler yapmış olursunuz.

Evinize gelen misafirleri şaşırtacağınız bu güzel süs çalışmaları genelde satılmıyor. Satılsa bile çok büyük paralar isteyeceklerini düşünüyorum. Çünkü hem uğraşlı, hem de zahmet gerektiren bir çalışmadır. Bu yüzden yapımını öğrenerek çok güzel paralara da satabilirsiniz.

Evde sahte çiçek yapmak için karton, keçe, kumaş ve benzeri malzemeleri kullanabilirsiniz. Altta paylaştığım çalışma da adım adım kumaştan yapay çiçek yapmak için tarif detaylıca verilmiş. Yapmanız gereken önce kumaş çiçek için yapraklar ve gövde kısmını oluşturmak. Daha sonra dikiş işlemi ile yapay çiçek çalışmasını tamamlamak. İçini yün veya pamukla doldurabilirsiniz.

Bu tür süs çiçekler yapıp, TV ünitesi önüne, cam kenarına, vitrin içerisine koyabilirsiniz. Evinize gelen arkadaşlarınız bu çalışmayı nereden satın aldığınızı sorabilirler. Bozuntuya vermeyin ve büyük paralar çekin. Biraz tebessüm sizin de hakkınız. Şimdi sizleri anlatımlı kumaş çiçek çalışması ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

anlatimli-kumastan-yapay-cicek-yapmak

source

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published.