Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ANLATIMLI OLARAK SELANİK ÖRGÜSÜ YAPMAK


ANLATIMLI OLARAK SELANİK ÖRGÜSÜ YAPMAK

Anlatımlı olarak Selanik örgüsü yapmak çok basit bir işlemdir. Örgü işi yapanlar bilirlerki en çok kullanılan örgü örneği Selanik modelidir. Selanik örgüsü ile bir çok farklı el işi ortaya çıkarılır. Özellikle kış aylarında Selanik örgüsü kullanılarak boyun atkısı, şal ve kazaklar sıkça örülmektedir. Siz de Selanik örgüsü kullanarak kazak, atkı vb. eşyalar örmek istiyorsanız, aşağıda yer verdiğim anlatımlı örneği incelemelisiniz.

Selanik Örgüsü Nasıl Yapılır?

Selanik örgüsü özellikle kış giysilerinde sıkça kullanılır. Çok tercih edilen Selanik örgüsünü yapmak için aşağıda yer verdiğim talimatları inceleyebilirsiniz. Selanik örgüsü ile kazak, yelek, boyun atkısı, şal ve hatta battaniye bile örebilirsiniz. Hem yumuşak bir kullanımı olduğu için hem de zarif göründüğü için Selanik örgüsü çok tercih edilmektedir.

selanik_1

İpliği ön tarafta tutarak; 1 ilmek örün, daha sonra 1 ilmek örmeden alıp üstüne ip dolayın… bu şekilde sırayı tamamlayın,

selanik_2

2.ci sırada üstüne iplik dolayıp ilmekler örün, tek ilmeklerin üstüne iplik dolayın… Bu şekilde sırayı tamamlamış olursunuz.

selanik_3

Örgünün her iki yüzünü görseldeki gibi örün.

selanik_4

Bu da Selanik örgüsünün bitmiş halidir.

ANLATIMLI OLARAK HASIR ÖRGÜ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

tığ işi sapka yapimi

TIĞ İŞİ ÖRGÜ ŞAPKA NASIL YAPILIR

Tığ İsi Örgü Şapka Nasıl Yapılır Tığ işi örgü şapka yapmak istiyorsanız önce tığınızı hazırlamanız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir