ANLATIMLI PİRİNÇ ÖRGÜSÜ YAPMAK

Anlatımlı pirinç örgüsü yapmak çok kolay olacaktır. Pirinç örgüsü özellikle kalın formu sayesinde battaniye ve kışlık yelek, kazak gibi giysilerde tercih edilmektedir. Çocuk battaniyeleri için de mükemmel bir örgü çeşididir. Çocukları ve bebekleri sıcak tutacak bir kalınlığa ve sağlamlığa sahip olan pirinç örgüsünü yapmak sandığınız kadar zor değildir.

Pirinç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Pirinç örgüsü diğer yün örgüleri gibi şiş kullanılarak yapılır. İki adet normal boyutlarda şiş kullanarak bu örgüyü kısa sürede yapabilirsiniz. Kalın ve dikkat çekici bir görünümü olan pirinç örgüsü ile çok güzel bebek battaniyeleri ve kışlık yelekler yapabilirsiniz.

pirinc-orgusu-5

İpliğin yönünü kendimize doğru, 1 ilmek ters şeklinde alın.

pirinc-orgusu-4

Ters ilmek olarak örün.

pirinc-orgusu-3

İpliğin yönünü arkaya çevirin.

pirinc-orgusu-2

1 ilmek düz örgü yapın.

pirinc-orgusu-1

Bu şekilde pirinç örgüsü modelimizi oluşturmuş oluyoruz.

Pirinç Örgüsü ile Neler Yapılır?

Pirinç örgüsü ile boyun atkısı, boyunluk, bere, bebek patiği, kışlık kazak, kışlık yelek, bebek battaniyesi gibi ürünleri kolaylıkla yapabilir ve uzun yıllar kullanabilirisiniz.


ANLATIMLI OLARAK SELANİK ÖRGÜSÜ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir