ANTEP FISTIĞINDAN KOLYE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Antep fıstığından kolye yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere çok yaratıcı bir çalışmanın detaylarını vereceğim. Hem küçüklerin hem büyüklerin severek tükettiği şam fıstıklarının dış kabuklarını değerlendirmesi olan bu çalışma ile farklı ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Ben bugün, bu kabuklar ile şık kolye yapımını anlatacağım. Sözü daha fazla uzatmadan, çalışmanın detaylarına geçmek istiyorum.

Antep fıstığı kabuğu ile kolye yapmak için çok sayıda sağlam antep fıstığı kabuğuna ihtiyacınız var. Bu kabukları yarım şekilleri ile kullanacaksınız. Kabukların dışını kolyeye vermek istediğiniz şekle göre değişik renkli boyalar ile boyayabilirsiniz. Burada boya olarak akrilik boya kullanabilirsiniz. Parlak ya da simli kolye elde etmek için simli, parlak boyalar kullanabilirsiniz.

Kolye yapımı için ilk olarak vermek istediğiniz desenin şeklinde bir karton parçası kesin. Bu karton parçasının desenine göre sıra ile antep fıstığı kabuklarını yan yana sıralayın. Genel deseni çıkardıktan sonra kabukları boyayın. Boya kuruduktan sonra yapıştırıcı tabancası yardımı ile içlerini yapıştırıcı ile doldurun ve sıralayın. Kabukların düzgün şekilde yapışmasını sağlayın ve kartonun her iki tarafından delik açarak zinciri geçirin.

Antep fıstığı kabuğu ile kolye yapımı çalışmasının detaylarını aşağıda resimler ile birlikte paylaşıyorum. Siz de bu resimlere bakarak çok kolay ve eğlenceli şekilde bu çalışmayı yapabilirsiniz. Hatta kolyeye takım olarak küpe ya da yüzük de hazırlayıp tam bir takı takımı hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

antep-fıstığından-kolye-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

FİMO HAMURUNDAN DESENLİ BİLEZİK YAPMAK

Fimo hamurundan desenli bilezik yapmak başlığı ile sizlere anlatımını yapacağım bugün çalışma, eminim ki bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published.