Aplikeli Yelek Modelleri
Aplikeli Yelek Nasıl Yapılır

APLİKELİ YELEK YAPIMI

Son zamanların sıklıkla kullanılmaya başlanan yelek modellerinden biri olan aplikeli yelekler de yetenekli bayanların ellerinde adeta bir esere dönüşüyor. Bu yazımızda sizlere aplikeli örgü yelek modellerini anlatımlı olarak göstereceğiz ve modeli tanıtacağız.

Aplikeli Yelek Modelleri
Aplikeli Yelek Nasıl Yapılır

Yelekler özellikle ev içerisinde hemen her bayanın severek kullandığı ürünerdir. Hazır yeleklerden almamız da mümkün iken kendi ördüğümüz yelekleri kullanmak daha mutlu ediyor bizleri. Daha doğrusu kendi emeğimizle yaptığımız her şeyin anlamı ve zevki daha farklı bizim için.

Aplikeli Yelek Nedir?

Aplikeli Yelek Modelleri
Aplikeli Yelek Nasıl Yapılır

Aplike aslında süslemekle eşdeğer bir anlam taşımaktadır. Bir ürünün üzerini istediğiniz desen ve kumaşla süsleme işlemine aplike denir. Özellikle son zamanlarda yeleklerde de aplike modası var olmaya başladı. Aplikeli yelekler her yeleğe uygun olarak yapılırken örgü yeleklerde de bir hayli şık bir görüntü sunmaktadır. Örgü yelek modelleri üzerine yapılan aplike işlemeler yeleği modern bir görünüme kavuşturmaktadır.

Hem Pratik, Hem Şık

Aplikeli Yelek Modelleri
Aplikeli Yelek Nasıl Yapılır

Aplikeli yeleklerin yapımı son derece pratiktir. Herhangi bir yeleğin üzerine dikilen aplikelerle oluşturulan bu yelekler aynı zamanda şık bir görünüme de sahip olmaktadır. İstediğiniz süs, güpür veya kumaşla yapılan aplikeler yeleği her bayanın severek kullanabileceği bir yelek modeline dönüştürmektedir. Özellikle genç bayanlar tarafından tercih edilen bu yelek modelini hem evde hem de dışarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Istediğiniz yerde kullanabileceğiniz bu yelek modellerini kıyafetinizle kombinleyerek şık bir görüntüye ulaştırabilirsniz.

Sıradanlığa Son Verin!

Aplikeli Yelek Modelleri

Yelek kullanımlarında sırada görünüme son verin. Aplike süslemeleri yaparak farklı ve şık bir yelek görüntüsü elde edin. Özellikle çok kullanılan örgü yeleklerin üzerine yapılan farklı aplikeler ile yeleği modern bir çizgiye taşıyın. Herkesten farklı olmak için birebir olan bu aplikeleri diğer kıyafetlerinizin üzerine de uygulayabilirsiniz. Özellikle çiçek desenlerinin ve farklı desenlerdeki güpürlerin kulanıldığı aplikeli yelekler son yıllarda oldukç dikkat çekmeye başladı. Yeni yelek modellerine de hazır olarak uygulanırken, kendi ellerinizle evinizde çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Rengarenk Olun!

Aplikeli Yelek Modelleri

Aplikeli yeleklerin bir diğer özelliği de renkli bir görünüme sahip olmasıdır. Yelek tek renkten oluşsa bile üzerine işlenen aplikeler ile renkli bir yeleğe dönüşmektedir. Size tavsiyemiz özellikle örgü yeleklerde renkli çiçek desenleri hem yeleğinize renk katıyor, hem de şık bir görünüm sunuyor. Bunun yanı sıra dilerseniz farklı desen, yazı ya da kumaşlarla da aplikeli bir yelek yapabilirsiniz. Aplikelin yelekler hem yetişkinlere hem de çocuklara pratik bir şekilde yapılabilir.

 

İlginizi Çekebilir

Fiyonklu iğne oyası nasıl yapılır

FİYONKLU İĞNE OYASI YAPIMI

Tülbentler ve yazmalar, kültürümüzde oldukça önem tutan ürünler arasında yer alıyor. Fiyonklu iğne oyası yapımı, …

Leave a Reply

Your email address will not be published.