AVİZE SÜSLEMEK RESİMLİ ANLATIM

Avize süslemek resimli anlatım konumda, kuru dallar ile yapılan bir kendin yap projesinden bahsedeceğim. Avize ya da top avize süslemek son dönemlerde bayanların en çok ilgilendiği konulardan birisi. Benim de ilgimi çok çeken avize süslemelerinden bugün kuru dallar ile avize süsleme konusunun detaylarından bahsedeceğim.

Kuru dalların değerlendirilmesi ile ilgili sitede daha önceden hazırladığım yazılarım da mevcut. Eğer avize süslemek istemiyorsanız, başka şekillerde de kuru dalları değerlendirebilirsiniz. İsterseniz kuru dallar ile hem top avize süsleyip hem de başka eşyalarda da kullanıp ev dekorasyonunda tam bir uyum sağlayabilirsiniz.

Top avize süslemesi yaparken ilk olarak avizenin tamamını ince bir şekilde şeffaf tutkal ile kaplayın. Bu aşamada yapıştırıcıyı ince bir katman olarak sürün ve kurumadan ufak dal parçalarını yerleştirmeye başlayın. Top avize süslemek için kullanılan ağaç dallarının küçük boyutlu ve kısa olması, yuvarlak şekle daha iyi uyum sağlaması için önemlidir.

Avize nasıl süslenir sorusunun cevabını verdiğim yazımın detaylarına dikkat ederek siz de kendi top avizenizi süsleyebilirsiniz. Aşağıda avize süslemek ile ilgili detaylı resimleri bulabilirsiniz. Örnek çalışmada dallar arasında boşluk bırakılmış ve avize ilk olarak streç film ile kaplanmış. Siz de aynı şekilde bir uygulama yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

kuru-dallarla-avize-süslemek-resimli-anlatım

source

İlginizi Çekebilir

sis-orgu-parmaksız-eldiven-yapilisi

ŞİŞ ÖRGÜ PARMAKSIZ ELDİVEN YAPILIŞI

Kış aylarında gerek aksesuar olarak gerekse ısınma amaçlı en çok kullandığımız ölülerden birini eldivenlerdir. Yapımı …

Leave a Reply

Your email address will not be published.