Ana Sayfa / DEKORASYON / AYAK BASKILI DEKORATİF SÜS YAPMAK


AYAK BASKILI DEKORATİF SÜS YAPMAK

Ayak baskılı dekoratif süs yapmak kızımın doğumundan sonra benim de aklıma çok gelen bir çalışma. Bir türlü fırsat bulamadığım bu çalışmayı yakın zamanda gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Bu nedenle araştırdım ve elde ettiğim bilgileri ilk olarak sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım sizler de beğenir ve güzel yorumlarınızı konu altında paylaşırsınız.

Ayak baskılı dekoratif süs yapımı, annelerin ve anne adaylarının çok hoşuna giden bir çalışma. Ben bugün sizlerle fimo hamurundan yapılan ayak baskılı süs yapımını anlatacağım. Başka malzemeler ile de hazırlananları var mı bilmiyorum ancak bu malzeme ile sağlıklı ve uzun ömürlü oluyor. Bu çalışmayı bebeğiniz ilk doğduğunda ayak izi ya da el izi olarak hazırlayabilirsiniz. Birden fazla çocuğunuz varsa eğer ona göre büyük bir hamur hazırlayıp hepsinin ayak ya da el izlerini basabilirsiniz.

Fimo hamuru ile ayak baskılı süs yapımı için ilk olarak yeterli miktar hamuru eliniz ile açıp pürüzsüz bir yüzey elde edin. Bu aşamada hamuru yuvarlak, oval, kare şekillerde hazırlayabileceğiniz gibi çiçek ya da kalp gibi özel şekillerde de hazırlayabilirsiniz. Ana şekil ortaya çıktıktan sonra bebeğinizin eli ya da ayağını güzelce tutup tam desen çıkmasını sağlayın. Son aşamada ise isterseniz farklı süsleme ve renkli boyalar ile hoş bir dekoratif süs ortaya çıkarabilirsiniz.

Ayak baskılı süs nasıl yapılır konusu ile ilgili yazımın sonuna geldik. Aşağıda bu çalışmanın detaylarını gösteren resimleri bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

ayak-baskılı-dekoratif-süs-yapmak

KARTONDAN BEBEK PATİK MODELİ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

2 Li Pirinçli Baklava Örgü Modeli Yapılışı

İKİLİ PİRİNÇLİ BAKLAVA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEO ANLATIM

Son dönemlerin meşhur örgüleri arasında yer alan İkili Pirinçli Baklava Örneği, tarafımızca sizlere adım adım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir