AYAK BASKILI DEKORATİF SÜS YAPMAK

Ayak baskılı dekoratif süs yapmak kızımın doğumundan sonra benim de aklıma çok gelen bir çalışma. Bir türlü fırsat bulamadığım bu çalışmayı yakın zamanda gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Bu nedenle araştırdım ve elde ettiğim bilgileri ilk olarak sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım sizler de beğenir ve güzel yorumlarınızı konu altında paylaşırsınız.

Ayak baskılı dekoratif süs yapımı, annelerin ve anne adaylarının çok hoşuna giden bir çalışma. Ben bugün sizlerle fimo hamurundan yapılan ayak baskılı süs yapımını anlatacağım. Başka malzemeler ile de hazırlananları var mı bilmiyorum ancak bu malzeme ile sağlıklı ve uzun ömürlü oluyor. Bu çalışmayı bebeğiniz ilk doğduğunda ayak izi ya da el izi olarak hazırlayabilirsiniz. Birden fazla çocuğunuz varsa eğer ona göre büyük bir hamur hazırlayıp hepsinin ayak ya da el izlerini basabilirsiniz.

Fimo hamuru ile ayak baskılı süs yapımı için ilk olarak yeterli miktar hamuru eliniz ile açıp pürüzsüz bir yüzey elde edin. Bu aşamada hamuru yuvarlak, oval, kare şekillerde hazırlayabileceğiniz gibi çiçek ya da kalp gibi özel şekillerde de hazırlayabilirsiniz. Ana şekil ortaya çıktıktan sonra bebeğinizin eli ya da ayağını güzelce tutup tam desen çıkmasını sağlayın. Son aşamada ise isterseniz farklı süsleme ve renkli boyalar ile hoş bir dekoratif süs ortaya çıkarabilirsiniz.

Ayak baskılı süs nasıl yapılır konusu ile ilgili yazımın sonuna geldik. Aşağıda bu çalışmanın detaylarını gösteren resimleri bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

ayak-baskılı-dekoratif-süs-yapmak


KARTONDAN BEBEK PATİK MODELİ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir