Ana Sayfa / HOBİLER / AYAKKABI BAĞCIĞINDAN BASİT SAÇ BANDI YAPMAK

AYAKKABI BAĞCIĞINDAN BASİT SAÇ BANDI YAPMAK

Ayakkabı bağcığından basit saç bandı yapmak başlığı ile ele aldığım konumda sizlerle birlikte basit bir saç bandı hazırlayacağız. Başlıkta ayakkabı bağcığı dememe rağmen siz isterseniz bu şekilde satılan kalın iplerle de bu saç bandını hazırlayabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan kolay saç bandı yapımının aşamalarına geçmek istiyorum.

Ayakkabı bağcığı ile saç bandı yapımı için ilk olarak baş ölçünüze uygun 4 adet ayakkabı bağcığı ya da benzer şekilde iplerden gerekli. Bu ipleri seçerken ya da keserken hepsinin aynı boyda olmasına yalnız tam başınıza göre olmamasına biraz daha büyük olmasına dikkat etmelisiniz. İplerle örme yapacağınız kadar bir pay bırakmanız gerekli. İplerin dışında her hangi bir renk dikiş ipi, iğnesi, ince lastik toka ve 2 adet kumaş parçası gerekli.

Bağcıktan saç bandı yapımı için ilk olarak tüm ipleri yan yana sıralayın. 4 ipi de birbirinin içinden geçirerek saç örgüsüne benzer bir örgü düğüm yapın. Bu örgü düğüm için aşağıda paylaştığım resimleri inceleyebilirsiniz. Düğümü yaptıktan düğüm kenarlarından ince bir dikiş yapın. Aynı şekilde iplerin uçlarında da bu dikişten yapıp yan yana olmalarını sağlayın. Aynı boyuttaki kumaşları ve lastik tokayı da dikip saç bandını tamamlayın.

Bağcık ile saç bandı nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Siz de bu resimleri inceleyip kendi saç bandınızı hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde örgü bileklik de hazırlayıp takım oluşturabilirsiniz.

source

ayakkabı-bağcığından-basit-saç-bandı-yapmak

ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Dantel peçete örnekleri -

MUTFAK TAKIMI PEÇETE DANTELLERİ

MUTFAK TAKIMI PEÇETE DANTELLERİ Danteller evin birçok alanında olduğu kadar günlük hayatta da kullanılan bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir