AYAKKABI KUTUSUNDAN ÇEKMECE YAPMAK

Ayakkabı kutusundan çekmece yapmak başlıklı konum ile sizlere harika bir geri dönüşüm projesinin aşamalarından bahsedeceğim. Renkli ayakkabı kutuları ile yapılan bu hoş çalışma ile kullanışlı bir çekmece hazırlayabilir, uzun süre bu sevimli ürün ile eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Şimdi sizlere bu yaratıcı çalışmanın detaylarını aktarıyorum.

Ayakkabı kutusundan çekmece yapımı için ilk olarak çekmece iskeletini oluşturacak olan ayakkabı kutusunu alıp hazırlayın. Bu aşamada çekmece oluşturacak olan ayakkabı kutularının boyutlarına göre bir genişletme yapabilirsiniz. Çekmecenin üst kısmında oluşacak olan boşluğu kapatmak için bir adet kapağı olduğu gibi bu alana sabitleyin. Böylelikle bu alanı da kullanılabilecek hale getirebilirsiniz.

Ayakkabı kutusundan çekmece yapmak için ikinci aşama olarak çekmecelerin kulplarını oluşturup sabitleyin. Bunun için her hangi bir toka ya da kurdele gibi bir parça kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış bir seçim. Kulpların yapımından sonra üst üste sıralayıp çekmeceleri yerleştirin. Ve pratik çekmeceniz kullanıma hazır.

Ayakkabı kutusundan çekmece nasıl yapılır sorusunun resimli anlatımı için aşağıda sizlerle bir resim paylaşıyorum. Eğer sizin kutularınız bu resimdeki gibi renkli değilse ilk olarak kutuları süslü, desenli kağıtlar ile kaplayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

ayakkabı-kutusundan-çekmece-yapmak


FERMUAR BİLEKLİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir