AYÇİÇEKLİ KARE MOTİF YAPILIŞI RESİMLİ ANLATIM

Ayçiçekli kare motif yapılışı resimli anlatım konusu ile sizlere renkli ve bir o kadar da zarif bir kare motifin yapılışını anlatacağım. Koltuk örtüsü, yatak örtüsü, bebek battaniyesi ya da farklı giyim ürünlerinin hazırlanışında kullanabileceğiniz bu özel örneği, yazlık giyim ürünlerinin hazırlanmasında da kullanabilirsiniz.

Ayçiçekli kare motif için 4 farklı renk ip kullanabilirsiniz. Bu renklerden taban rengi olacak olan ikisini istediğiniz renklerden kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Diğer iki renkte ise sarı ve kahverengini seçmeniz, ayçiçek şeklini vermek için gerekli olacaktır. Bu iplerin birbirleri ile aynı yapıda ve kalınlıkta olmasına dikkat etmeniz, örgü ve görüntü açısından önemlidir. Kullanacağınız tığı da iplerin kalınlığına göre uygun bir numaradan seçmeniz gerekir.

Kare motif yapımı için uygun ipler ve tığ seçiminden sonra ilk olarak sihirli halka yapın. Bu sihirli halkanın etrafına 2 sıra trabzan örün. Ördüğünüz bu trabzanların etrafına zincir çekip batarak ayçiçeğin yapraklarını hazırlayın. Motifin ikinci aşamasında örgüyü ters çevirin ve çiçeğin yuvarlak etrafı boyunca kutucuklar ile kare şekil verin. Bu şekilde iki sıra ördükten sonra en son bir sıra da başka renk ip ile örüp motifi tamamlayın.

Ayçiçekli kare motif nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek siz de çok hoş örgü ürünleri ortaya çıkarabilir, hatta bu ürünlerin satışını yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

source

ayçiçekli-kare-motif-yapılışı-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

EN ŞIK 2018 BEBEK YELEK MODELLERİ

EN ŞIK 2018 BEBEK YELEK MODELLERİ

2018 bebek yelek modelleri içinde birbirinden sevimli çeşitler sizlerin beğenisini bekliyor. Deniz temalı örgü bebek …

Leave a Reply

Your email address will not be published.