Balık lif modeli
Balık lif modeli

BALIK LİF MODELİ YAPIMI

Balık Lif Modelinin Açıklaması

Balık lif modeli, çeyizinde yeni detaylar arayan, günlük hayatında kullanacağı birçok ürüne sahip olmak isteyen hanımlar için favori modeller arasındadır. Bildiğiniz gibi kültürümüzde pek çok yörede gelin çeyizi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Gelin çeyizleri incelendiğinde, liflerin oldukça büyük bir yeri olduğunu görmekteyiz. Balık lif modeli de özellikle son yıllarda çok popüler olan ve pek çok hanımın kullandığı modeller arasında bulunmaktadır.

Nasıl Yapılır?

Balık lif modeli bir ipe 5 adet zincir çekerek başlayabileceğiniz modeller arasında bulunmaktadır. 4lü kup yaparak 6 ya tamamladığımız şekil, artırıp eksiltiyoruz. Sırayı bu şekilde tamamladığımızda, ortayda balığın ana taslağı oluşuyor. Lif yaparken kuplar yapabileceğiniz gibi, balığın pullarını oluşturmak için trabzanla da dolgu yapabilirsiniz. Bu yöntem de sıklıkla tercih edilen yöntemler arasındadır. Her bir sıra için farklı bir renk tercih etmeniz, lifi oldukça şık gösterebilir. Aynı zamanda bu model yalnızca gelin çeyizleri için değil, çocuklarınızın kullanması için de öreceğiniz modeller arasında yer almaktadır.

blank

Fotoğrafları da inceleyebilir ve model hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Vermiş olduğumuz örneği, daha büyük ya da daha küçük bir model elde etmek istiyorsanız, kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Balık lif modeli örmek yerine satın almak istiyorsanız, pek çok kişinin de bu işi yaptığının altını çizelim. İnternet sitemizin yorum kısımlarını inceleyerek de bu işi yapan kişilere ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

ceyizlik-seccade-modelleri-1

ÇEYİZLİK SECCADE MODELLERİ

Çeyizlik seccade modelleri, pek çok kişinin favori ürünleri arasında bulunmakla, hem dini hassasiyetlerimizin hem de …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *