2018-orgu-lif-modeli
2018 ÖRGÜ LİF MODELLERİ, YENİ LİF ÖRNEKLERİ

BANYO LİFİ NASIL ÖRÜLÜR?

BANYO LİFİ NASIL ÖRÜLÜR?

Hanımların örgü modellerine ilgisi çok fazladır. Özellikle de kız çocuğu anneleri onların çeyizi için birçok örneğe yönelir. Kazak, lif, yemeni, seccade ve tülbent modelleri derken bu listeyi büyütmek mümkündür. Özellikle de banyo lifine ilgi fazladır. Onlarca lif yapan annelere ulaşmak mümkündür. Bir de hala, teyze, anneanne ve babaanneler de yaptığında sayı daha da artar.

Banyo lifi yapılışı bakımından zorluk teşkil etmez. En acemiler ile eli alıştıktan sonra sevimli modelleri oluşturabilir. Öncelikle istediğiniz renkte bir orlo ipi almanız gerekir. İpin tek renk olmasına gerek yoktur. İki üç hatta dört renk bile kullanabilirsiniz. Sonrasında dilerseniz şiş ya da tığdan birisini kullanabilirsiniz. Ama daha çok tığ tercih edilir.

Tığı ve ipi belirledikten sonra lifi yapmaya başlayabilirsiniz. İp başparmağa dolanarak tığa geçirilir. Bu işlem yapılırken internet üzerinden farklı örnek modellerine ulaşabilirsiniz. Çünkü tığa geçirme işlemi kimi zaman tek kez olur kimi zaman da üç dört diye değişir. Belirlenen örnek doğrultusunda lif bitirilir. Dilerseniz üzerine de ayrı olarak çiçek takabilirsiniz. Banyo lifi yapılışı için internet üzerinden fotoğraf adımları son derece açıklayıcıdır. Ayrıca videolardan da sevimli modellere ulaşabilirsiniz.

Banyo lifi şiş ve orlo iple de yapılabilir. Şiş ile zincir çekebilirsiniz. Bunu da yapmak istediğiniz modele bağlı olarak belirleyebilirsiniz. Adım adım işlemlere bakarak istediğiniz lifi yapmanız mümkündür.

İlginizi Çekebilir

YENİ PAPATYA LİF MODELİ

Yeni papatya lif modeli, pek çok kişinin tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Papatya lif …

Leave a Reply

Your email address will not be published.