Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / BANYO PASPAS ÖRNEĞİ YAPILIŞI MODELİ
sakallı ipten banyo paspası yapımı
sakallı ipten banyo paspası yapımı

BANYO PASPAS ÖRNEĞİ YAPILIŞI MODELİ

Banyo paspasları hem dekoratif açıdan hem kullanım açısından çok önemlidir. Takımca satılan klozet örtülerinin bir parçası olan banyo paspasları, hazır satılmasının yanı sıra el ile de hazırlanıp kullanılabiliyor. Bugün size anlatacağımız banyo paspas örneği yapılışı modeli konusu da el emeğiniz ile hoş bir ürün çıkarabileceğiniz çalışmalar arasında yer alıyor.

Örnek olarak verdiğimiz bu çalışmada kullanılan sakallı ip, havlu, paspas, perde, halı ya da çocuk oyuncağı yapılırken kullanılan bir çeşit ip türüdür. Örgü ipi satan her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz bu ipler, renk çeşidi olarak da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Sözü fazla uzatmadan harika banyo paspası yapımı için gerekli olan malzemelere geçmek istiyoruz…

  • 150 gram beyaz sakallı ip
  • 200 gram mavi sakallı ip
  • 200 gram yeşil sakallı ip
  • 6 numara ve 8 numara tığ
sakallı ipten banyo paspası yapımı
sakallı ipten banyo paspası yapımı

Paspas yapımına ilk olarak orta kısımdan başlanır. Tığ ile altıgen şekli verilerek örülür. Burada sık iğne kullanılır. Altıgen şeklinde beyaz ip tamamlandıktan sonra yeşil ve mavi dilimler de aynı şekilde yapılır. Yaklaşık 15 ilmek çekilerek başlanan dilimler sık iğne ile her sırada bir deliğe iki adet batırılarak belirli bir seviyeye kadar örülür. Sonrasında yavaş yavaş azaltılarak ucunun yuvarlak olması sağlanır. Hazırlanan tüm parçalar tek tek birleştirilir ve kenar yapılarak paspas tamamlanır.

Sakallı ipten paspas yapımı için 8 numara tığ kullanılır. Kenar içinse 6 numara tığ idealdir. Bu ipten yaptığınız paspasa takım olması için dilerseniz aynı şekilde klozet örtüsü de hazırlayıp banyonuzun daha sıcak ve hoş olmasını sağlayabilirsiniz.

2018 EN GÜZEL YENİ ÇEYİZLİK PİKE TAKIMI MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: kolay banya takımı yapımı

İlginizi Çekebilir

Cam Dalı Orgu Modeli Nasıl Yapılır

ÇAM DALI ÖRGÜ MODELİ

Çam Dalı Örgü Modeli Örgü demek, emek demektir. Birbirinden güzel kazakları, yelekleri, patikleri ve daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir