barbie bebek evi nasıl yapılır
barbie bebek evi nasıl yapılır

BARBİE OYUNCAK EVİ NASIL YAPILIR?

Kız çocukları için çok hoş ve güzel bir oyuncak bebek evi ile karşınızdayız… Kızların oynamaktan en çok hoşlandıkları oyuncaklarının başında gelen barbie bebekleri için mini bir ev hazırlamak istiyorsanız, bu çalışmamız tam size göre. “Barbie oyuncak evi nasıl yapılır?” sorusuna cevap bulacağımız bu çalışmamızı minik kızınız ile birlikte hazırlayıp eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Malzemeler

  • 4 adet ayakkabı kutusu
  • Beyaz boya
  • Dekoratif desenli kağıtlar
  • Gazete kağıdı,
  • Koli bantı,
  • Tutkal

Karton ayakkabı kutuları ile barbie evi yapımı için kullanılacak olan ayakkabı kutularının aynı boyutta olması ya da ikişerli gruplar şeklinde aynı olması gerekir. İlk aşama olarak kutuların ikisi L şeklinde birbirlerinin içine sokulur ve bantlanır.

kartondan barbie evi
kartondan barbie evi

Kartonlar birbirlerine sağlam bir şekilde bantlandıktan sonra dış ve iç cephelerin kaplanması yapılır. İlk kat olarak gazete kağıtları ile kaplama yapılır. Gazeteler kaplanmadan önce kartonların dış kısmına tutkal sürülür ve yapıştırılır.

kutudan barbie evi
kutudan barbie evi

Kutuların iç ve dış cepheleri pürüzsüzleştirildikten sonra dış kısımları beyaz boya ile boyanır. Evin iç kısmı ve duvarları ve tabanları farklı desenlerde olan dekoratif kağıtlar ile kaplanır. Bu kaplama sırasında da az bir tutkal kullanılır.

barbie oyuncak evi
barbie oyuncak evi

Ev tamamlandıktan sonra eşyaların yerleştirilmesi yapılır. Eğer eve uygun şekilde çocuğunuzun oyuncağı yoksa yumurta kolisi ile koltuk, masa, sandalye yapabilirsiniz.

yumurta kolisinden ev eşyası
yumurta kolisinden ev eşyası

Eşyaların yapımı tamamlandıktan sonra yerleştirilip oyun için hazırlanabilir.

barbie bebek evi nasıl yapılır
barbie bebek evi nasıl yapılır

Bu hoş oyuncak bebek evi karton ayakkabı kutularının değerlendirilmesi için de son derece uygun ve idealdir. minik kızınız ile birlikte hazırlayabileceğiniz bu hoş çalışmayı kendi çocuğunuz yoksa sevdiklerinizin minik kızları için de hazırlayıp mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

EN YENİ 50 ADET LİF MODELLERİ

Sizlerden gelen en yeni 50 adet lif modellerini bu yazımızda derledik. Yeni lif modellerinin hepsi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.