BATTANİYE YAPIMI İÇİN BASİT FISTIK ÖRNEĞİ

Battaniye yapımı için basit fıstık örneği başlığını verdiğim bu konu ile sizlere çok eğlenceli ve renkli bir örnekten bahsetmek istiyorum. Değişik tığ işi örneklere göz atarken karşıma çıkan bu örnek çok hoşuma gitti. Ben battaniye örneği olarak çok yakışacağını düşündüm, siz dilerseniz başka şekillerde de değerlendirebilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan hemen örgü modelinin yapılışına geçmek istiyorum.

Basit fıstık örneğini yapmayı hemen hemen tüm tığ işi çalışması yapan bayanlar bilir. Aynı noktaya 3-4 kere batıp uzatıp tek seferde çekilerek hazırlanan, farklı örgü ürünlerinde kullanılan bu örneği en fazla şal, atkı, çocuk giyim ürünleri ya da kadın giyim ürünlerinde gördüm. Bu çalışmada da farklı şekilde bir battaniye ya da bebek battaniyesi için kullanılabilecek fıstık örneğinden bahsedeceğim.

Tığ işi fıstık örneği için yapmak istediğiniz battaniyenin boyutuna göre zincir çekin. Daha sonra çektiğiniz bu zincirlere batarak fıstıklar oluşturun. Bu oluşturduğunuz fıstıkları istediğiniz örneğe göre sağ ya da sol da toplayıp hoş kare şekilli bir örnek oluşturabilirsiniz.

Tığ işi fıstık örneği nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştığım konumun en sonunda resimli anlatımı sizlerle paylaşıyorum. Umarım bu şekle bakarak siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için hoş battaniyeler hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

battaniye-yapımı-için-basit-fıstık-örneği

source

İlginizi Çekebilir

cift tig dikis egitimi

ÇİFT TIĞ DİKİŞ EĞİTİMİ

Tığ aracılığıyla dikiş yapmak birçok bayanın kullandığı bir yöntemdir. Fakat tabii bu yöntemin de farklılıkları …

Leave a Reply

Your email address will not be published.