Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / BATTANİYE YAPIMI İÇİN BASİT FISTIK ÖRNEĞİ

BATTANİYE YAPIMI İÇİN BASİT FISTIK ÖRNEĞİ

Battaniye yapımı için basit fıstık örneği başlığını verdiğim bu konu ile sizlere çok eğlenceli ve renkli bir örnekten bahsetmek istiyorum. Değişik tığ işi örneklere göz atarken karşıma çıkan bu örnek çok hoşuma gitti. Ben battaniye örneği olarak çok yakışacağını düşündüm, siz dilerseniz başka şekillerde de değerlendirebilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan hemen örgü modelinin yapılışına geçmek istiyorum.

Basit fıstık örneğini yapmayı hemen hemen tüm tığ işi çalışması yapan bayanlar bilir. Aynı noktaya 3-4 kere batıp uzatıp tek seferde çekilerek hazırlanan, farklı örgü ürünlerinde kullanılan bu örneği en fazla şal, atkı, çocuk giyim ürünleri ya da kadın giyim ürünlerinde gördüm. Bu çalışmada da farklı şekilde bir battaniye ya da bebek battaniyesi için kullanılabilecek fıstık örneğinden bahsedeceğim.

Tığ işi fıstık örneği için yapmak istediğiniz battaniyenin boyutuna göre zincir çekin. Daha sonra çektiğiniz bu zincirlere batarak fıstıklar oluşturun. Bu oluşturduğunuz fıstıkları istediğiniz örneğe göre sağ ya da sol da toplayıp hoş kare şekilli bir örnek oluşturabilirsiniz.

Tığ işi fıstık örneği nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştığım konumun en sonunda resimli anlatımı sizlerle paylaşıyorum. Umarım bu şekle bakarak siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için hoş battaniyeler hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

battaniye-yapımı-için-basit-fıstık-örneği

source

KARTONDAN ANLATIMLI ORGANİZATÖR YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

EN GÜZEL ÖRGÜ BİKİNİ MODELLERİ

Son yılların modasına bakıldığında örgü bikini modelleri kullanımının yaygınlaştığını görmek kaçınılmaz olacaktır. Örgü ile yapılan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir