BAYAN BABET PATİK MODELİ YAPIMI

Bayan babet patik modeli yapımı konusu ile sizlere son dönemlerde kadınların en çok merak ettiği örgü modellerinden birinin yapımından bahsedeceğim. Tığ ile örülen ve çok basit bir yapımı olan bu patik modeline farklı süslemeler katıp zenginleştirmek sizin elinizde. Bayan babet patik modelinin yapım aşamaları ve detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Tığ işi bayan patik yapımı için zevkinize göre renkte bir ip kullanabilirsiniz. Bu özel patiklerde ben birbiri ile uyumlu bir koyu bir de açık tonlarda ip rengi kullanılmasını tercih ediyorum. Babet patik yapımına patiğin burun kısmından başlayın.  Sihirli halka yaparak başlayın örgüye ve trabzanlar ile devam edin. Modele bu şekilde devam edin.

Tığ işi bayan patik yapımı tamamlandıktan sonra boşluk kalan yerlere başka bir renk ip ile sık iğne yaparak kenar geçin. Aynı renk ip ile babeti süslemek için çiçek motifi hazırlayabilir ve bunu babetin ön kısmına yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz çiçek yerine kurdele, fiyonk tarzı süslemeler de kullanabilirsiniz.

Aşağıda sizler için babet patik nasıl yapılır sorusunun cevabını resimli olarak en güzel veren resimleri paylaşıyorum. Dilerseniz bu resimleri inceleyip siz de çok hoş bayan patik modelleri hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

bayan-babet-patik-yapımı


DANTEL KELEBEK YAPMAK ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir