Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / BAYAN BABET PATİK MODELİ YAPIMI


BAYAN BABET PATİK MODELİ YAPIMI

Bayan babet patik modeli yapımı konusu ile sizlere son dönemlerde kadınların en çok merak ettiği örgü modellerinden birinin yapımından bahsedeceğim. Tığ ile örülen ve çok basit bir yapımı olan bu patik modeline farklı süslemeler katıp zenginleştirmek sizin elinizde. Bayan babet patik modelinin yapım aşamaları ve detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Tığ işi bayan patik yapımı için zevkinize göre renkte bir ip kullanabilirsiniz. Bu özel patiklerde ben birbiri ile uyumlu bir koyu bir de açık tonlarda ip rengi kullanılmasını tercih ediyorum. Babet patik yapımına patiğin burun kısmından başlayın.  Sihirli halka yaparak başlayın örgüye ve trabzanlar ile devam edin. Modele bu şekilde devam edin.

Tığ işi bayan patik yapımı tamamlandıktan sonra boşluk kalan yerlere başka bir renk ip ile sık iğne yaparak kenar geçin. Aynı renk ip ile babeti süslemek için çiçek motifi hazırlayabilir ve bunu babetin ön kısmına yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz çiçek yerine kurdele, fiyonk tarzı süslemeler de kullanabilirsiniz.

Aşağıda sizler için babet patik nasıl yapılır sorusunun cevabını resimli olarak en güzel veren resimleri paylaşıyorum. Dilerseniz bu resimleri inceleyip siz de çok hoş bayan patik modelleri hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

bayan-babet-patik-yapımı

DANTEL KELEBEK YAPMAK ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

2018-igne-oyasi-havlu-kenari

2018 İĞNE İŞİ KENAR OYALARI ÖRNEKLERİ

İğne işi ve iğne oyası modelleri hanımların oldukça ilgili olduğu konulardır. Yemeni, yazma, çeyizlik, yöresel, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir