BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI VE ÖRNEKLERİ | Kendinyapsana.com
Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / BEBEK ÖRGÜLERİ / BEBEK BATTANİYELERİ / BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI VE ÖRNEKLERİ

BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI VE ÖRNEKLERİ

Günümüzde birçok kullanılan ürünün ya da araç-gerecin yapımını internet üzerinden kolayca sağlanmaktadır. Özellikle konu bebekler olduğu zaman birçok farklı şekillerde giysiler, patikler, şapkalar ve battaniyelerin yapımına kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Bu açıdan birçok annenin Bebek battaniyesi nasıl örülür? sorusuna sıralı bir şekilde anlatım ile cevap sağlanacaktır.

Renk Seçimi ve Kesim Boyutları

Öncelikle kolay örgü bebek battaniyesi yapımı için istenilen malzemeler seçilir. Aslında artan kumaş parçaları bu iş için çok uygun malzemelerdir. Bu açıdan artan kumaş parçalarından seçilen kısımlar 11 santimetre uzunluğunda kare olarak kesilir. Bu aşamadan sonra ise istenilen iki farklı renk ile diğer aşama için hazırlıklar yapılır.

Kenar İşlemeleri ve Trabzan Yapımı

Seçilen iki renk ile her bir 11 santimetrelik karelerin etrafına bir sıra sık iğne örülür ve bu aşamadan sonra yine ii farklı renkteki iplerle üçlü trabzan örgüsü yapılır. Bu aşamayı takip eden süreçte bir sıra sık iğne örgüsü ile üçlü trabzan örgüsü birleştirilir.

Kenar Örgüsü Sonrası Astarlama ve Süsleme

Örgü birleştirme aşaması sonrası battaniyenin etrafına güzel bir görünüm için birkaç sıra kenar örgüsü yapılır. Sonrasında battaniyeye uygun olacak bir astarlık kumaş seçilir ve bu astarlık kumaş ile battaniye astarlanır. Astarlama işlemi sonrasında battaniyenin şekil olarak sabitliğini koruması için ve köşeleri sağlamlaştırmak için her köşeye seçilen minik ve sağlam düğmeler dikilir. Seçilen düğmeler dikildikten sonra istenilirse çeşitli işlemeler ile yapımı kolay bebek battaniyesi daha güzel bir görünüme kavuşturulabilir. Fakat astarlama ve süsleme adımları yapılırken astar kumaşının bebek cildine zarar vermeyecek cinste yumuşak ve kullanılabilir olması gerekmektedir. Ayrıca dikilen düğmeler de dikim aşamasında kontrol edilmeli ve sağlamlaştırılmalıdır. Çünkü bebek sağlığı açısından önem teşkil etmektedir.

ÇOCUK BERE YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

2018 EN GÜZEL ÖRGÜ BEBEK GİYSİ MODELLERİ

2018 örgü bebek kreasyonunda yine göz alıcı bebek giysi modelleri bizleri karşılamaktadır. Birbirinden güzel modelleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir