BEYAZ ÇAMAŞIRLAR KAÇ DERECEDE YIKANMALIDIR?

Beyaz çamaşırlar kaç derecede yıkanmalıdır sorusunun cevabı her zaman merak edilen olmuştur. Çamaşırlarınızı iyi bir şekilde yıkamak için tercih edeceğiniz sıcaklık derecesi büyük önem taşımaktadır. Renkli ve beyaz çamaşırlar aynı derecede yıkanmazlar. Bununla birlikte çamaşırların yapısı da ısı derecesinin ayarlanması için önem taşımaktadır.

Özellikle ev hayatına yeni adım atmış kişilerce en çok merak edilen soru, çamaşırların kaç derecede yıkanması gerektiğidir. Her kıyafetin etiketi üzerinde kaç derecede yıkanması gerektiği yazmaktadır. Ancak, klasik bir tecrübeye dayanarak renkli kıyafetlerin maksimum 40 derecede, beyazların ise 60 derecede yıkanması uygundur. Sıcaklık değerleri, kıyafetin yapısına göre değişebilmektedir. Ama ortalama olarak bu derecelere sadık kalırsanız, kıyafetinizin daha temiz olmasını sağlarsınız. Özellikle renkli kıyafetlerde 40 derece üstü seçilmemesi gerekmektedir. Bu durum kıyafetlerde leke ve iz bırakması ile birlikte küçülmesine de neden olmaktadır. Eğer çok fazla sayıda kirli kıyafetiniz varsa bunları renklerine ve kumaş türlerine göre ayırmanızı öneriyoruz. İpek ve yünlü kıyafetleri en fazla 30 derecede ve düşük devirde yıkamalısınız. Beyaz ve lekeli kıyafetleri ise 60 derecede yıkamayı tercih etmelisiniz. Kot pantolonlar için en iyi yıkama derecesi ise 40 derecedir.

İlginizi Çekebilir

EN KOLAY MİKRODALGA TEMİZLİĞİ

En kolay mikrodalga temizliği yöntemini kullanarak, sadece 3 dakikada mikrodalganızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. Mikrodalganızı temizlemenin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *